Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Po trzy punkty! Zapowiedź spotkania z Górnikiem Zabrze

Ełkaesiacki weekend zacznie spotkanie piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy podejmą a stadionie Władysława Króla, Górnik Zabrze. Początek spotkania o godzinie 20:30. Czy biało-czerwono-białym uda się zakończyć serię porażek?

Wypowiedzi przed meczem

Piotr Stokowiec (trener ŁKS): „- Na pewno dalej będziemy bazować na tym co wypracowaliśmy. Żałuję trochę, że jednak poświęciliśmy wiele czasu na defensywę i nawet na taką organizację w niskim pressingu, bo spodziewaliśmy się, że ten mecz może tak wyglądać. Szkoda, że straciliśmy dwie bramki w takiej sytuacji i ta druga w 44. minucie padła. To na pewno trochę boli, że pracowaliśmy nad tym, a i tak nie ustrzegliśmy się błędów i konsekwencją były bramki. Staram się trzymać jakąś taką logiczną całość i pracujemy, dokładamy kolejne elementy. Myślę, że jesteśmy mądrzejsi o te doświadczenia, o ocenę tego co widzieliśmy i będziemy kolejne rzeczy dokładać. Pracowaliśmy dalej jeszcze nad tym, bo ta ochrona pola karnego i sprawienie żeby ŁKS nie tracił bramek, to jest jedno i też dołożyliśmy elementy ofensywne, które chcemy w tym meczu pokazać.”

Jan Urban (trener Górnika): – Na każdy mecz jedziemy z dobrym nastawieniem, tak też będzie w przypadku naszego najbliższego meczu z ŁKS. Znamy ekstraklasę, patrząc na nasz mecz z Rakowem, to pewnie większość oglądających to spotkanie dopisywała punkty mistrzowi Polski. Na boisku widzieliśmy jak to wyglądało, na wynik składa się wiele czynników. Teraz cieszymy się ze zwycięstwa i oby w piątek było podobnie

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 12. kolejkach PKO BP Ekstraklasy 

Sytuacja kadrowa

Michał Mokrzycki w ostatnim spotkaniu przyjaźni z Lechem Poznań w 2. minucie meczu dostał żółtą kartkę. Była to już czwarta kartka w kolekcji tego zawodnika i jest zmuszony pauzować w jutrzejszym starciu z Górnikiem Zabrze. Swoją operację kolana nadal odczuwa Jakub Letniowski, który również nie wystąpi w najbliższym domowym meczu. 

Kapitan Górnika, Erik Janża, opuścił boisko w 34. minucie z powodu urazu. Ten w tygodniu trenował indywidualnie, podobnie jak Lukas Podolski.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Górnikiem Zabrze będzie transmitowane na antenach CANAL+ Sport i CANAL+ 4K ULTRA HD. Mecz dostępny też na platformie CANAL+ Online. Początek studia, Superpiątek o 20:00, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Marciniak (Płock)

Asystenci: Paweł Sokolnicki Krzysztof Nejman

Sędzia techniczny: Mateusz Jenda

Sędziowie VAR:Tomasz Musiał, Arkadiusz Kam.

Więcej o meczu ŁKS – Górnik:

Konferencja prasowa Piotra Stokowca

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Górnik

O Górniku słów kilka

Zapowiedź 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Raport kartkowy przed meczem z Górnikiem

Sytuacja kadrowa

Bilety na mecz z Górnikiem Zabrze

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119