Zapowiedź sparingu z Radomiakiem Radom

Już w najbliższy piątek 4 września piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego podejmą w meczu sparingowym ligowego rywala Radomiaka Radom. Sparing jest pokłosiem powołań do młodzieżowych reprezentacji Polski dla Adama Ratajczyk (U19) i Jana Sobocińskiego (U21).

Obie ekipy udanie zainaugurowały sezon Fortuna 1 Liga. Ełkaesiacy pokonali w Opolu miejscową Odrę 4-0. Radomianie zaś w meczu u siebie wygrali z Widzewem 4-1.

Szkoleniowcy obu drużyn będą mieli szansę sprawdzenie różnych rozwiązań taktycznych. Taki sparing na pewno będzie dobrą jednostką treningową. Pomimo, że to tylko mecz sparingowy i nie wynik będzie najważniejszy to trenerzy będą chcieli wygrać to spotkanie i podbudować morale swoich zespołów przed kolejnymi meczami ligowymi.

W ŁKS szansę debiutu i pokazania się publiczności będą mieli Tomasz Nawotka, Daniel Celea, i ostatnio sprowadzony Kamil Dankowski. W Radomiaku na testach przebywają Łukasz Wiech i Aleksander Waniek, obaj zawodnicy dostaną w meczu sparingowym szansę na pokazanie się i angaż w drużynie Dariusza Banasika. W zespole gospodarzy nie wystąpią na pewno powołani do reprezentacji Jan Sobociński oraz Adam Ratajczyk.

Trener Wojciech Stawowy raczej nie zdecyduję się na grę dwoma jedenastkami. Kibice zgromadzeni na trybunie mogą się spodziewać raczej najsilniejszej jedenastki Ełkaesiaków. Zawodnicy którzy nie dostaną swojej szansy lub zagrają bardzo mało mogą spodziewać się występu w meczu rezerw które zostanie rozegrane z Orkanem Buczek dzień później.

W poprzednim sezonie obydwie drużyny spotkały się w sparingu przed startem rozgrywek. Mecz zakończył się wynikiem 2-2, a bramki dla Rycerzy Wiosny zdobyli nie grający już w ŁKS Wojciech Łuczak oraz Rafał Kujawa. Był to jedyny sparing w okresie przygotowawczym z którego piłkarze ŁKS nie schodzili zwycięsko.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy Al.Unii Lubelskiej 2. Dostępne są w dalszym ciągu bilety na to spotkanie. Bilety do nabycia w Centrum Biletów Atlas Areny lub przez stronę internetową bilety.lkslodz.pl.