Zapowiedź: Legia Warszawa – ŁKS Łódź

Po półtoramiesięcznej przerwie wracają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Łódzki Klub Sportowy w 21 serii gier zmierzy się na wyjeździe z liderującą Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30 na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Po długich dwóch miesiącach rozgrywki w piątek wznowiła PKO Ekstraklasa. Dla Łodzian runda wiosenna będzie prawdziwym egzaminem dojrzałości i weryfikacją stylu gry drużyny, wprowadzonego przez Kazimierza Moskala. Ełkaesiacy nie mogli trafić gorzej jeśli chodzi o zespół i miejsce w którym przyjdzie im zainaugurować rundę, jednak później powinno już być tylko lepiej. W szatni ŁKS-u zimą nastąpiła zmiana warty. Z klubu z różnych przyczyn odeszło, aż 10 piłkarzy, z czego większość w swoim CV miała wpisane dwa awanse w barwach biało-czerwono-białych. Wiosną w naszych barwach nie zobaczymy już: Kamila Juraszka, Macieja Dampca, Kamila Rozmusa, Wojciecha Łuczaka, Patryka Bryły, Bartłomieja Kalinkowskiego, Rafała Kujawy i Jewhena Radionova, ponadto zarząd klubu zdecydował się sprzedać Piotra Pyrdoła do Legii i Daniego Ramireza do Lecha Poznań. Skoro tylu zawodników odeszło to i pojawiły się nowe twarze. Trzech hiszpanów, którzy wzmocnią każdą formacje: Carlos Moros (obrońca), Antonio Dominguez (pomocnik) i Samu Corral (napastnik) będą stanowili o sile Rycerzy Wiosny. Oprócz nich do klubu przyszło jeszcze dwóch obrońców – Tadej Vidmajer i Maciej Dąbrowski oraz napastnik Jakub Wróbel. Do szerokiej kadry włączony został też wychowanek klubu, skrzysłowy Jakub Piela.

W Legii tych zmian było zdecydowanie mniej. Z Łazienkowskiej odszedł przede wszystkim Jarosław Niezgoda, ale władze Legii zapewniły sobie zastępstwo w postaci Tomasa Pekharta (w niedziele jeszcze nie zagra). Ponadto dokonano uzupełnień na skrzydłach ściągając wspomnianego Piotra Pyrdoła, Mateusza Cholewiaka ze Śląska Wrocław i włączając z rezerw młodego juniora – Radosława Cielemięckiego. Poza Niezgodą pozbyto się raczej niepotrzebnych drogich piłkarzy: Salvadora Agry, Ivana Obradovicia i Dominika Nagy’ego.

Trenerzy przed meczem

Aleksandar Vuković: – Czy łatwo przygotowywać się do meczu z drużyną, która kandyduje do spadku? Przygotowania do spotkań się nie różnią. Jest jednak inna różnica, ponieważ wracamy do walki o punkty po dłuższej przerwie. Chcemy wrócić do standardów. Chodzi o solidne przygotowanie się z szacunkiem dla rywala. To, że ktoś jest skazywany na coś, nic nie oznacza. Nikt w tej sali nie da sobie ręki uciąć, że ŁKS spadnie z ligi. Prędzej każdy by chciał się wymigać z tego pomieszczenia, aby nie brać udziału w zakładzie. To zespół do ogrania, który jednak również może nas pokonać.  Kto może w tym sezonie zagrozić Legii? W tej chwili Legii może zagrozić ŁKS w niedzielę o godzinie 17:30. To przeciwnik, który może nam napsuć sporo krwi. Obecnie interesuje się nas tylko to spotkanie.

Kazimierz Moskal: – W trakcie przerwy zimowej pracowaliśmy przede wszystkim nad poprawą gry w defensywie. Pracowaliśmy również nad sposobem gry, a konkretnie nad jego ulepszeniem. Nic nie zmienia się natomiast w kwestii naszego spojrzenia na piłkę. Kwestia mentalna? Jest bardzo ważna. Gdyby udało się wywieźć korzystny wynik z Łazienkowskiej, z pewnością pozwoli to podbudować zespół.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 20. kolejkach PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

W meczu przy Łazienkowskiej w barwach ŁKS nie zobaczymy kontuzjowanych Adriana Klimczaka i Maksymiliana Rozwandowicza. Pod znakiem zapytania stoi występ Antonio Domíngueza, który odbył dopiero kilka treningow z zespołem.

Legioniści przystąpią do niedzielnego starcia bez Luisa Rochy i Vamary Sanogo.

Nikt z zawodników obu zespołów nie musi pauzować za kartki. Na upomnienia muszą uważać Maciej Wolski, Jan Grzesik, Jan Sobociński (ŁKS) i Andre Martins (Legia).

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Legią Warszawa będzie transmitowane na antenach CANAL+ i CANAL+ 4K ULTRA HD. Mecz ze stadionu skomentują Adam Marchliński i Kazimierz Węgrzyn.

Początek transmisji od 17:00.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Bartosz Frankowski (Toruń)

Asystenci: Jakub Winkler, Adam Kupsik

Sędzia techniczny: Grzegorz Kawałko

Sędziowie VAR: Tomasz Musiał, Marcin Boniek

Przewidywane składy

Legia: Radosław Majecki – Marko Vesović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik – Domagoj Antolić, Andre Martins – Paweł Wszołek, Luquinhas, Mateusz Cholewiak – Jose Kante.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros, Tadej Vidmajer – Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka – Pirulo, Adam Ratajczyk – Samu Corral.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0