Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź: KGHM Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź

W piątkowe popołudnie Łódzki Klub Sportowy rozpocznie decydującą walkę o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie wyjazdowym meczem z KGHM Zagłębiem Lubin. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 18:00. 

Pierwszy pojedynek rundy finałowej łodzianie zagrają na terenie na którym nie wygrali od 22 lat – w Lubinie. Po ostatnich fatalnych wynikach piłkarze w rozmowie z kibicami zapewnili walkę i ambicję w kończących sezon kolejkach. Mecz ze Śląskiem jest już za nimi. Bolesna nauczka we Wrocławiu sprawiła, że Wojciech Stawowy postanowił zadeklarować z Zagłębiem zagranie dwójką napastników.

Zagłębie na finiszu rundy zasadniczej straciło szanse na awans do grupy mistrzowskiej, co było celem „Miedziowych”. W drużynie z Lubina imponująca jest przede wszystkim ofensywa. Słoweńskie skrzydła – Damian Bohar i Sasha Zivec, wsparte przez rozgrywającego Filipa Starzyńskiego i jednego z lepszych napastników młodego pokolenia – Bartosza Białka, koncertowo rozbiły ŁKS w ostatnim meczu tych drużyn w Lubinie.

Dla łodzian promyczkiem nadziei może być marcowe zwycięstwo 3:2 przy al. Unii, jednak od tamtego czasu minęły już trzy miesiące, a w ŁKS-ie się wiele zmieniło. Mamy nadzieję, że jeśli drużyna Wojciecha Stawowego ma nawiązywać do któregoś z tych meczy to nawiąże do tego drugiego.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela grupy spadkowej po 30.kolejkach PKO BP Ekstraklasy

Wyniki z sezonu zasadniczeg

Grafika: 90minut.pl

Historia meczów

Ogólny bilans spotkań ligowych: 38 (16 zwycięstw ŁKS, 7 remisów i 15 triumfów Zagłębia, bramki: 56-51 na korzyść łodzian)

Sytuacja kadrowa

W drużynie ŁKS nie zobaczymy Ricardo Guimy, który zmaga się z urazem kolana. Pod znakiem zapytania występy Pirulo i Carlosa Morosa, a z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować będzie Maciej Wolski. Z kolei trener gospodarzy Martin Sevela nie będzie mógł skorzystać z Kamila Mazka i Damiana Oko.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z KGHM Zagłębiem Lubin będzie transmitowane na antenie CANAL+SPORT. Mecz skomentują Tomasz Ćwiąkała i Wojciech Jagoda.

Początek transmisji od 17:40.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Asystenci: Michał Obukowicz, Adam Karasiewicz

Sędzia techniczny: Marek Opaliński

Sędziowie VAR: Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki

Przewidywane składy

KGHM Zagłębie: Dominik Hładun – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Jewgenij Bashkirov – Sasa Zivec, Filip Starzyński, Dejan Drazić, Damjan Bohar – Bartosz Białek.

ŁKS: Arkadiusz Malarz (5,04 – średnia ocen ŁKSFANS) – Jan Grzesik (4,52), Maciej Dąbrowski (4,5), Jan Sobociński (3,95), Adrian Klimczak (4,35) – Dragoljub Srnić (4,81), Michał Trąbka (4,52), Antonio Dominguez (4,5), Adam Ratajczyk (4,36), Jakub Wróbel (3,77) – Samu Corral (3,85).

Foto: Artur Kraszewski