Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Utalentowany pomocnik trafi do ŁKS?

Łódzki Klub Sportowy wkrótce może wzmocnić nowy utalentowany pomocnik. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, klub z Alei Unii chciałby ściągnąć do Łodzi zawodnika Lechii Gdańsk Marcela Wszołka. 

Wszołek jest środkowym pomocnikiem i ma za sobą powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski m.in. do lat 16 i 17. Wystąpił w sześciu spotkaniach z orzełkiem na piersi.

18-latek urodził się w Grudziądzu w 2002 roku i jest wychowankiem miejscowej Olimpii. Do Gdańska trafił w lutym 2017 roku. Przez kilka sezonów był mocnym punktem juniorskich zespołów Lechii, pełniąc w nich funkcję kapitana. Przed startem rundy wiosennej sezonie 2019/20 został włączony do pierwszego zespołu biało-zielonych, ale jak dotąd nie wystąpił w żadnym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy, choć raz znalazł się w kadrze meczowej na starcie ze Śląskiem Wrocław. W tym sezonie regularnie występował w IV-ligowych rezerwach Lechii. W sumie rozegrał 1151 minut w 15 spotkaniach. Umowa młodzieżowca z klubem z Pomorza wygasa 30 czerwca 2020 roku.

Ewentualne przenosiny Marcela do Łodzi wzmocniłyby w klubie rywalizację w środku pola oraz dałyby trenerowi kolejną opcją przy wyborze młodzieżowca.

Marcel Wszołek 1

Profil zawodnika na portalu Transfermarkt.pl

Profil zawodnika na portalu 90minut.pl

Foto: Lechia Gdańsk

Grafika: 90minut.pl


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119