Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź: Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź

Po zainkasowaniu siedmiu punktów w ostatnich trzech spotkaniach PKO BP Ekstraklasy, Łódzki Klub Sportowy opuścił strefę spadkową i obecnie plasuje się na 13 miejscu w tabeli. W 14 kolejce gier, o kolejne punkty zawodnicy Kazimierza Moskala powalczą w najbliższą niedzielę o 12:30 w Białymstoku z miejscową Jagiellonią.

W ostatnich tygodniach ŁKS prezentuje bardzo dobrą formę. Ełkaesiacy do wspomnianych siedmiu punktów w trzech ostatnich kolejkach dołożyli także przekonywujący awans do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski (we wtorek w Łodzi pokonali Górnika Zabrze 2:0). Seria dobrych wyników daje piłkarzy z Alei Unii nadzieję na wywiezienie korzystnego wyniku z trudnego terenu, jakim jest stadion Jagiellonii. Pomimo opuszczenia strefy spadkowej łodzianie nadal są w trudnej sytuacji w tabeli, choć w dużo lepszej niż miesiąc temu. Różnice punktowe na dole tabeli są na tyle małe, że warunkiem utrzymania się w Ekstraklasie jest regularne punktowanie i wszyscy mamy nadzieję, że ŁKS już na stałe wrócił na dobre tory.

Jagiellonia Białystok to zespół o bardzo dużym potencjale kadrowym, choć w ostatnich tygodniach podopieczni trenera Ireneusza Mamrota delikatnie mówiąc nie grają na miarę swoich możliwości (8 miejsce w tabeli). W sześciu ostatnich spotkaniach w lidze Jaga wygrała tylko raz (u siebie z Cracovią) i z pewnością będzie chciała się przełamać już w niedzielę. W pucharze także nie powiodło się piłkarzom z Białegostoku, gdyż już w 1/16 finału musieli uznać wyższość Cracovii.

Niedzielne spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco i będzie sporym testem dla piłkarzy ŁKS-u oraz szansą na kolejne potwierdzenie sporej zwyżki formy w ostatnich tygodniach.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 13 kolejkach

Sytuacja kadrowa

W zespole Kazimierza Moskala w niedzielę na pewno nie zobaczymy Wojciecha Łuczaka, który nadal trenuje indywidualnie. Pod sporym znakiem zapytania stoi także występ Patryka Bryły. Skrzydłowy łodzian doznał bolesnego urazu stopy w starciu pucharowym z Górnikiem Zabrze i należy się spodziewać, że z Jagiellonią nie wystąpi. Po przerwie związanej z zawieszeniem za kartki do zespołu wraca Jan Sobociński.

W Jagiellonii żaden z zawodników nie będzie musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek, najbliżej tego był Martin Pospisil, jednak on już swoją karę odbył w poprzedni weekend. Ponadto pięciu ważnych piłkarzy żółto – czerwonych będzie musiało uważać na napomnienie, by nie wypaść ze składu w kolejce numer 15, są to: stoperzy Zoran Arsenić i Ivan Runje oraz pomocnicy Taras Romanczuk, Bartosz Kwiecień i Jakub Wójcicki.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Jagiellonią Białystok będzie transmitowane na antenie Canal+Sport. Mecz skomentują Rafał Dębiński i Wojciech Jagoda.

Początek transmisji od 12:10.

Kursy bukmacherów

Kibice

Do Białegostoku wybiera się spora grupa kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, która będzie wspierać piłkarzy w walce o kolejne ligowe punkty.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Paweł Gil (Lublin)

Asystenci: Marcin Borkowski, Jakub Winkler

Sędzia techniczny: Patryk Gryckiewicz

Sędziowie VAR: Paweł Raczkowski, Tomasz Listkiewicz

Przewidywane składy

Jagiellonia: Damian Węglarz – Jakub Wójcicki, Zoran Arsenić, Ivan Runje, Guilherme – Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Juan Camara – Patryk Klimala.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka – Piotr Pyrdoł, Dani Ramirez – Łukasz Sekulski.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119