Ostatni sprawdzian przed Legią. ŁKS kończy obóz w Side sparingiem z Bałtiką

Przed zawodnikami Łódzkiego Klubu Sportowego ostatni mecz kontrolny przed powrotem do Polski. Łodzianie w piątek zmierzą się z rosyjską Bałtiką Kaliningrad. Pierwszy gwizdek o 9:00 czasu polskiego.

Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego na obozie w Turcji rozegrali dotychczas trzy mecze kontrolne z: FK Radničkim Nisz (0:1), FK Indjija (1:0) oraz FK Ołeksandriją (0:0). Ostatnim elementem przygotowań w Side będzie sparing z rosyjskim zespołem Bałtiką Kaliningrad.

Drużyna ex-ełkaesiaka Mladena Kašćelana obecnie plasuje się na dziewiątym miejscu w drugiej lidze rosyjskiej. W tym klubie w ostatnich latach grało wielu piłkarzy, którzy mają w CV występy w Polsce. Są to m.in.: Vidas Alunderis (Zagłębie Lubin), Nika Dzalamidze (Jagiellonia Białystok, Widzew, Górnik Łęczna), Anton Karaczanakow (Cracovia), Jurij Mamajew (Wigry Suwałki), Maksims Rafalskis (Wigry Suwałki), Aleksiej Rogaczow (Olimpia Elbląg), Maksim Zinowjew (Śląsk Wrocław, GKS Bełchatów) oraz Aleksejs Visnakovs (Cracovia, Widzew).

W meczu z Bałtiką powinniśmy na boisku zobaczyć głównie tych zawodników, którzy nie zagrali przeciwko ukraińskiej FK Oleksandriji. Zapowiedział to Roland Thomas po środowym sparingu: – Wytypowaliśmy dwie grupy. W środę było to jedenastu zawodników oraz Piotr Janczukowicz, który po godzinie gry zastąpił Łukasza Sekulskiego i analogiczna sytuacja będzie miała miejsce w piątek, tym razem z udziałem tych piłkarzy, którzy nie zagrali z Ukraińcami.

Jak dotąd nie pojawiły się żadne informacje czy jutrzejszy sparing będzie transmitowany. Zapraszamy na tradycyjną relację ze spotkania, która pojawi się tuż po ostatnim gwizdku sędziego.

Po spotkaniu z drużyną Mladena Kašćelana, nasi piłkarze wrócą do Polski i przygotowania do spotkania w Pucharze Polski z Legią Warszawa wejdą w decydującą fazę.