Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź: Górnik Zabrze – ŁKS Łódź

Po przerwie na mecze reprezentacji wraca piłkarska PKO BP Ekstraklasa. Łódzki Klub Sportowy w ramach 12 kolejki spotkań zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 20 października o godzinie 17:30 na Arenie Zabrze przy ulicy Roosevelta 81. 

Łódzki Klub Sportowy przed przerwą na mecze reprezentacji wygrał bardzo ważny mecz na własnym boisku z Koroną Kielce (4:1) i przełamał niechlubną serię ośmiu przegranych spotkań w lidze. Teraz w najbliższą niedzielę podopieczni trenera Moskala będą chcieli iść za ciosem i ponownie zapunktować, aby rozpocząć marsz w górę tabeli.

Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż Górnik bardzo dobrze prezentuje się na własnym boisku. W tym sezonie w pięciu spotkaniach piłkarze Marcina Brosza wygrali trzy z nich, jeden zremisowali i jeden przegrali z Lechem Poznań.

Niedzielne spotkanie jest bardzo ważne dla piłkarzy Moskala z wielu względów. Wygrana może pozwolić opuścić ostatnie miejsce w tabeli i zbliżyć się do zespołu, które znajdują się ponad strefą spadkową. Trzy punkty są ważne jeśli chodzi o morale w zespole. Po dwóch zwycięstwach z rzędu w Ekstraklasie piłkarze złapaliby dużo więcej pewności siebie.

Wyniki ostatnich spotkań 

ostatnie mecze

Tabela PKO BP Ekstraklasy po 11 kolejkach

tabela

Sytuacja kadrowa

Ełkaesiacy do meczu na Górnym Śląsku przystąpią bez kontuzjowanych Wojciecha Łuczaka (trenuje indywidualnie), Kamila Juraszka, Pirulo (złamana kość śródręcza) i najprawdopodobniej Łukasza Sekulskiego, który dołączył niedawno do zespołu po długiej kontuzji przywodziciela. W niedzielę nie zagrają także Jewhen Radionow, Maciej Wolski i Kamil Rozmus. Cała trójka wystąpiła w sobotę w meczu rezerw z Orłem Nieborów.

Wszystko wskazuje na to, że Górnik Zabrze do meczu z łodzianami przystąpi w najmocniejszym składzie. Z problemami zdrowotnymi ostatnio borykali się Paweł Bochniewicz i Adrian Gryszkiewicz, ale są już gotowi do gry. Po meczach reprezentacji bez urazów do klubu z Roosevelta wrócili również Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Alasana Manneh, Daniel Ściślak i Erik Janža.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Górnikiem Zabrze będzie transmitowane na antenie Canal+. Mecz skomentują Adam Marchliński i Wojciech Jagoda.

Początek transmisji od 17:10.

Tuż po zakończeniu spotkania rozpocznie się magazyn Liga+Extra.

Kursy bukmacherów

kursy

Kibice

Do Zabrza wybiera się spora grupa kibiców biało-czerwono-białych. Fani z Alei Unii pojadą na mecz z Górnikiem specjalnym pociągiem.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Asystenci: Michał Obukowicz, Tomasz Niemirowski

Sędzia techniczny: Daniel Kruczyński

Sędziowie VAR: Tomasz Musiał, Tomasz Listkiewicz

Przewidywane składy 

Górnik Zabrze: Martin Chudy – Boris Sekulić, Paweł Bochniewicz, Przemysław Wiśniewski, Erik Janža – Mateusz Matras, Szymon Matuszek – Kamil Zapolnik, David Kopacz, Jesus Jimenez – Igor Angulo.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka – Piotr Pyrdoł, Dani Ramirez – Rafał Kujawa.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119