Zapowiedź 33. kolejki Fortuna 1. Ligi

Rozpoczynamy 33. serię gier Fortuna 1. Ligi! W ten weekend mało jest spotkań „o nic” – na 2 kolejki przed końcem sytuacja nie jest wyjaśniona ani na górze, ani na dole tabeli. W niedzielę być może poznamy już zespoły, które awansują do Ekstraklasy oraz spadną z ligi.

Pierwszy gwizdek 33. serii gier Fortuna 1. Ligi rozbrzmi w piątek na stadionie Korony Kielce, która zmierzy się u siebie z Widzewem. W trakcie tego meczu rozpocznie się pojedynek na szczycie tabeli – ŁKS przyjmie u siebie Termalicę. Lider tabeli po zeszłotygodniowej porażce będzie chciał zrobić wszystko, aby zdobyć 3 punkty i przypieczętować awans do Ekstraklasy. Rycerze Wiosny pod wodzą nowego trenera będą chcieli zabezpieczyć swoje miejsce w strefie barażowej oraz wywalczyć je jak najwyższe, aby w trakcie barażów rozegrać mecz u siebie.

Sobotnie granie rozpoczniemy pojedynkiem Arki Radomiakiem. Goście z Radomia walczą o potencjalne zapewnienie sobie bezpośredniego awansu, zaś gospodarze o jak najlepsze rozstawienie w trakcie barażów oraz przedłużenie nadziei na awans bezpośredni. Popołudniu będziemy mogli zaś zobaczyć resztę sobotnich spotkań. Resovia zagra z Chrobrym i będzie chciała zagwarantować sobie utrzymanie w lidze, które wciąż nie jest pewne. Pozostając przy dole tabeli, kolejnym pojedynkiem, który nas czeka jest spotkanie GKS-u Bełchatów z GKS-em Jastrzębie, który można nazwać meczem ostatniej szansy dla bełchatowian, w kontekście walki o pozostanie w Fortuna 1. Lidze, ale też ważnym z tego samego punktu widzenia dla gości z Jastrzębia. W ostatnim meczu, który zobaczymy w sobotę Stomil zagra z Miedzią, która cały czas walczy o prawo do gry w barażach o Ekstraklasę.

Niedziela również rozpocznie się meczem o dużą stawkę. Odra postara się wyrwać trzy punkty GKS-owi Tychy i powalczyć o baraże, zaś goście cały czas walczą o bezpośredni awans do Ekstraklasy. W tym samym czasie swój mecz rozegrają Zagłębie Sosnowiec Górnikiem Łęczna. Gospodarze to ostatni z zespołów uwikłanych w walkę o utrzymanie, więc będą chcieli sobie oszczędzić stresu, na kolejkę przed końcem sezonu. Goście z Łęcznej cały czas walczą o pozostanie w strefie barażowej, jednak ich forma jest daleka od najlepszej. W spotkaniu zamykającym przedostatnią kolejkę I Ligi Sandecja podejmie u siebie Puszczę. Wiosenna rewelacja ligi od czasu porażki z Radomiakiem w połowie maja nie była w stanie zdobyć pełnej puli punktów. Goście z Niepołomic są w jeszcze większym dołku, gdyż ostatni mecz udało im się wygrać na początku kwietnia.

Rozkład jazdy 33. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 4 czerwca:
20:00 Korona Kielce – Widzew