Brazylijska przyjmująca wzmacnia ŁKS Commercecon Łódź!

Jedną z przyjmujących Łódzkiego Klubu Sportowego w przyszłym sezonie będzie młoda, choć już bardzo doświadczona Brazylijka. Do „Łódzkich Wiewiór” oficjalnie dołączyła dwudziestotrzyletnia Pietra Jukoski!

Pietra Jukoski urodziła się w 1998 roku i pomimo stosunkowo młodego wieku zdążyła już zebrać sporo siatkarskiego doświadczenia. Swoją karierę Pietra rozpoczynała w Gremio Nautico Unaio, którego barwy reprezentowała przez dwa sezony. Kolejne wpisy w CV Jukoski również koncentrowały się wokół rodzimej dla niej ligi brazylijskiej – Mlico Nestle/Osasco, ADC Bradesco, EC Pinheiros.

Jedynie w sezonie 2019/20 Brazylijka zdecydowała się na opuszczenie swojego kraju. Dołączyła wówczas do Alexandria Sporting Club VC z egipskiej ekstraklasy. W minionym sezonie Pietra wróciła jednak do kraju, żeby przyodziać koszulkę klubu Curitiba Vôlei.

W swojej barwnej karierze Jukoski dwukrotnie mogła zakładać medale mistrzostw danego kraju – dwukrotnie były to krążki w kolorze srebrnym, zdobyte w Brazylii oraz w lidze klubów arabskich.

W sezonie 2021/22 Pietra Jukoski preprezenotwać będzie Łódzki Klub Sportowy. Przed Brazylijką stanie jednak nie lada wyzwanie – wygranie rywalizacji o pierwszy plac z Julitą Piasecką.

Pietra, witamy w Łódzkim Klubie Sportowym!