Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź 20. kolejki Fortuna I Ligi

Najbliższy weekend przyniesie nam dwudziestą już w tym sezonie serię gier w Fortuna 1 Lidze. Sobota będzie również dniem dwóch trenerskich debiutów w ŁKS-ie oraz Koronie Kielce.

Pojedynkiem, który w nadchodzący weekend może przynieść sporo emocji, ale i roszad w tabeli, z całą pewnością będzie starcie Arki Gdynia Górnikiem Łęczna. Obie ekipy nie ukrywają swojego wspólnego celu, jakim jest awans do ekstraklasy. Póki co bliżej tego jest wicelider z Łęcznej, jednak piąta w tabeli Arka z całą pewnością nie odda meczu łatwo.

Zanim jednak emocje w Gdyni rozpalą kibiców, to w piątek lider tabeli Bruk-Bet Termalica Nieciecza uda się ma wyjazd do GKS-u Bełchatów. Będzie to jedynie piątkowe spotkanie.

Sobotę otworzymy wspomnianym już starciem Arki Gdynia Górnika Łęczna, a chwilę później swoje spotkania rozpoczną Sandecja i GKS Tychy, a także Stomil Olsztyn ŁKS. Punktualnie o 15 Resovia podejmie Miedź Legnica, a 60 minut później wybrzmi pierwszy gwiazdek w meczu Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole. O 17 rozpocznie się z kolei starcie Korony Kielce, która zagra bez zwolnionego w czwartek Macieja Bartoszka, z Puszczą Niepołomice. Sobotnie zmaganie zamknie pojedynek Radomiaka Radom GKS-em Jastrzębie.

Ostatnim aktem 20. kolejki będzie mecz Widzewa Chrobrym Głogów.

Rozkład jazdy 20. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Piątek, 12.03

17:40 GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Sobota, 13.03

12:40 Arka Gdynia – Górnik Łęcza
13:00 Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź
13:00 Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy
15:00 Resovia Rzeszów – Miedź Legnica
16:00 Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole
17:00 Korona Kielce – Puszcza Niepołomice
19:10 Radomiak Radom – GKS Jastrzębie

Niedziela, 14.03

12:40 Widzew – Chrobry Głogów

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Video Łączy Nas Piłka TV