Zapowiedź 2 kolejki Fortuna I ligi

Po emocjach związanych z pierwszą kolejką, pora na drugą serię spotkań w Fortuna 1 liga. W tej kolejce zobaczymy tylko sześć meczów, ponieważ trzy spotkania drugiej kolejki zostały przełożone z powodu powołań zawodników do reprezentacji. Trzy spotkania, między innymi Derby Łodzi, zostaną rozegrane 16 września.

Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice 4 września 18:00 (Gdynia)

Jako pierwsi na boisko wybiegną po raz kolejny zawodnicy Arki Gdynia, którzy podejmą w piątek o 18:00 na swoim stadionie drużynę Puszczy Niepołomice. Obie ekipy są w zupełnie innych nastrojach po inauguracji sezonu. Podopieczni trenera Mamrota będą chcieli potwierdzić dobrą dyspozycję z pierwszej kolejki i wygrać przed własną publicznością. Puszcza po porażce w pierwszym meczu na własnym obiekcie z Resovią będzie chciała zmazać plamę i sprawić niespodziankę, bo za taką będzie można uznać inny rezultat niż zwycięstwo gdynian. Drużyna Tomasza Tułacza swoją szansę może upatrywać w tym, że w poprzednim sezonie zdecydowanie lepiej spisywała się na wyjazdach niż w meczach u siebie. Jak będzie dowiemy się w piątek około godziny 20.

Korona Kielce – GKS Jastrzębie 5 września 12:40 (Kielce)

Korona po remisie w meczu z Chrobrym Głogów podejmie u siebie drużynę GKS Jastrzębie. Podopieczni Macieja Bartoszka, rozdrażnieni po ostatniej kolejce i nieuznanej prawidłowo bramce w końcówce spotkania, będą chcieli u siebie zgarnąć komplet punktów. Na ich drodze drużyna z Jastrzębia, która w pierwszym meczu poległa wysoko z innym spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy, Arką Gdynia. Piłkarze GKS będą chcieli zmazać plamę po wysokiej porażce w pierwszej kolejce i zaprezentować się zdecydowanie lepiej.

GKS Bełchatów – Miedź Legnica 5 września 18:00 (Bełchatów)

Piłkarze z Bełchatowa w drugiej kolejce Fortuna 1 liga podejmą na własnym obiekcie Miedź Legnica. Oba zespoły mają w tym sezonie zdecydowanie inne cele. Drużyna z Bełchatowa będzie walczyła o utrzymanie, a Miedź będzie celuje w awans do PKO BP Ekstraklasy. W pierwszej serii spotkań drużyna GKS przegrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:3. Legniczanie zaś wygrali pewnie u siebie z Sandecją Nowy Sącz 3:1. Faworytem tego spotkania będą goście, którzy na papierze wyglądają zdecydowanie silniej od zespołu Marcina Węglewskiego.

Sandecja Nowy Sącz – Termalica Nieciecza 5 września 19:00 (Nowy Sącz)

Sandecja po wysokiej porażce w Legnicy z miejscową Miedzią, zmierzy się na własnym obiekcie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Zawodnicy Mariusza Lewandowskiego po skromnym zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec będą chcieli pójść za ciosem i zgarnąć kolejny komplet punktów, tym razem na wyjeździe. Zespół z Nowego Sącza postara się za to, aby zdobyć swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Zadanie nie będzie łatwe, bo drużyna z Niecieczy wygląda na solidny zespół, który będzie chciał włączyć się w walkę o awans do PKO Ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 6 września 12:40 (Sosnowiec)

Obie drużyny zagrają o pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Piłkarze z Sosnowca w pierwszym spotkaniu ulegli w meczu wyjazdowym drużynie z Niecieczy 0:1. Z kolei tyszanie podzielili się punktami z zespołem Stomilu Olsztyn po bezbramkowym remisie. Faworytem tego spotkania wydają się goście, chociaż w tym meczu wszystko się może zdarzyć. Na pewno oba zespoły nie tak wyobrażały sobie początek tego sezonu i w tym spotkaniu trenerzy zagrają o komplet punktów.

Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 6 września 16:00 (Łęczna)

W ostatnim spotkaniu tej kolejki rozegranej w pierwotnym terminie czeka nas pojedynek dwóch beniaminków. W pierwszej kolejce zespoły te pewnie wygrały swoje spotkania. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali w meczu u siebie zespół z Bełchatowa 3:0. Drużyna z Rzeszowa na wyjeździe wygrała tym samym stosunkiem bramek z Puszczą Niepołomice. Oba zespoły znają się bardzo dobrze z poprzedniego sezonu, gdzie rywalizowali ze sobą na poziomie II ligi. W meczu u siebie lepsi okazali się gospodarze niedzielnego meczu wygrywając 2:1, w rewanżu w Rzeszowie padł remis 1:1. Ciężko w tym spotkaniu wskazać faworyta. Wygrany tego meczu na pewno będzie mógł uznać otwarcie sezonu za udane.

Przełożone mecze : Widzew – ŁKS Łódź, Stomil Olsztyn – Odra Opole, Chrobry Głogów – Radomiak Radom (Wszystkie odbędą się 16 września).