Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź 11. kolejki Fortuna I Ligi

Wracamy! Po raz pierwszy od kilku tygodni pierwszoligowe boiska ugoszczą komplet dziewięciu spotkań w jeden weekend. Na brak wrażeń z całą pewnością nie będzie można narzekać.

Niekwestionowanym hitem 11. kolejki będzie starcie aktualnego lidera z trzecim zespołem tabeli. W sobotę Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmie na własnym terenie Górnika Łęczna. Oba zespoły w tym sezonie nastawione są na jeden cel – awans. Od samego początku kampanii 2020/21 zarówno Termalica, jak i Górnik to niekwestionowana czołówka naszej ligi.

Zanim jednak dojdzie do starcia czołówki, w piątek rozegrane zostaną dwa spotkania ligowych średniaków. Miedź Legnica podejmie na własnym stadionie zespół Widzewa, a Stomil Olsztyn zagra z Radomiakiem Radom.

Sobotę rozpoczniemy wspomnianym już meczem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza Górnikiem Łęczna, jednak w tym samym czasie rozpocznie się potyczka Łódzkiego Klubu Sportowego Chrobrego Głogów oraz Odry Opole GKS-em Jastrzębie. Sobotnie granie zamknie popołudniowy mecz GKS-u Bełchatów, który stanie w szranki z Resovią Rzeszów, a także pojedynek Zagłębia Sosnowiec Koroną Kielce.

W niedziele spuścimy nieco z tonu. W południe GKS Tychy podejmie Puszczę Niepołomice, a chwilę później na boisku w Nowym Sączu zameldują się piłkarze Sandecji oraz Arki Gdynia.

Plan spotkań 11. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Piątek, 6 listopada

Miedź Legnica – Widzew (17:40)
Stomil Olsztyn – Radomiak Radom (17:40)

Sobota, 7 listopada

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Łęczna (12:40)
ŁKS Łódź – Chrobry Głogów (12:40)
Odra Opole – GKS Jastrzębie (12:40)
GKS Bełchatów – Resovia Rzeszów (17:00)
Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce (17:00)

Niedziela, 8 listopada

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice (12:40)
Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia (16:00)

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport