Zakończyć ten piękny sezon wygraną! Zapowiedź meczu z Odrą Opole

Czas na ostatni akord sezonu 2022/23 w I lidze. Łódzki Klub Sportowy w sobotę podejmie na Stadionie Króla Odrę Opole. To spotkanie nie ma już żadnego ciśnienia, ale łodzianie chcą zakończyć udaną kampanię, pewnym zwycięstwem. Początek spotkania o 17:30. 

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Przed nami ostatni mecz. Na naszym stadionie. Przed własną publicznością. Postaramy się wystąpić na „galowo”, bo to też forma nagrody dla piłkarzy za cały ten sezon. I będziemy chcieli wygrać. Chciałbym, żeby sobotni mecz był formą świętowania, ale i szansą pokazania swoich umiejętności. Stadion będzie wypełniony, więc zależy mi na tym, żebyśmy zagrali dobre zawody.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 33. kolejce Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole Łódzkiego Klubu Sportowego nie zobaczymy Mieszka Lorenca, który jest już coraz bliżej powrotu do pełnego treningu. Nie zagra też kontuzjowany Milan Spremo. 

Odra przystąpi do meczu w Łodzi, bez kontuzjowanego Tomáša Mikiniča. Zawodnik gości doznał poważnego kontuzji twarzy, w meczu z Ruchem.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Odrą będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Premium 4. Transmisja rozpocznie się o 17:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Ostatnie starcie ełkaesiaków w tym sezonie, można będzie też śledzić, za pośrednictwem Multiligi, która rozpocznie się o 16:00 w Polsacie Sport, a w niej łącznie z sześciu stadionów Fortuna 1. ligi.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Karski (Słupsk)

Asystenci: Dariusz Bohonos, Rafał Brieger

Sędzia techniczny: Filip Kaliszewski

Sędziowie VAR: Grzegorz Kawałko, Dominik Sulikowski

Przewidywane składy

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyškinas – Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka – Bartosz Szeliga, Piotr Janczukowicz, Pirulo. 

Odra: Artur Haluch – Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Maksymilian Pingot, Jakub Szrek – Wojciech Kamiński, Maciej Urbańczyk – Maciej Makuszewski, Bartosz Guzdek, Borja Galan – Dawid Czapliński.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport