Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Wygrać z liderem. Zapowiedź meczu z Jagiellonią Białystok

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wracają piłkarze pierwszej drużyny ŁKS. Ełkaesiacy w Wielką Sobotę w wyjazdowym meczu zmierzą się z liderem, Jagiellonią Białystok. „Rycerze Wiosny” przystąpią do spotkania z „Jagą” po trzech meczach z rzędu bez porażki, dlatego też kibice ŁKS-u wierzą, że drużyna Marcina Matysiaka będzie kontynuować dobrą passę i sprawi im Wielkanocny prezent w postaci zdobyczy punktowej. 

Marcin Matysiak (trener ŁKS): – Wierzę w to, że oba zespoły stworzą fajne widowisko, że będzie to atrakcyjne spotkanie i każda z drużyn będzie miała te momenty, gdzie będzie kreowała te sytuacje i stwarzała sytuacje do zdobycia bramki. Nie chcemy murować bramki tylko skupić się na działaniach defensywnych. Oczywiście mecz określi to jak to wszystko będzie wyglądało. Pewnie po meczu będziemy zdecydowanie mądrzejsi, ale wierzę w to, że będzie to atrakcyjne spotkanie dla kibica i obie strony zaprezentują dobry i atrakcyjny futbol.

Adrian Siemieniec (trener Jagielloni): – ŁKS w trzech ostatnich meczach zdobył siedem punktów a sekundy dzieliły ich, aby ograć również Raków. Oczywiście znamy scenariusze tych potyczek, ale mówiąc o suchej statystyce punkty i wyniki świadczą, że oni walczą i będą walczyć. Jest tam grupa ambitnych ludzi z trenerem i nie poddadzą się do końca. Musimy jednak pamiętać, że dla nas najważniejszym jest, co dzieje się w naszych głowach, jakie stawiamy przed sobą ambicje oraz cele. Musimy skupić się na swojej mentalności, organizacji gry uwzględniając rywala. Każdego musimy szanować, ale nie przemawia przez nas strach, który nie ma nic wspólnego z szacunkiem

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

Dobrą informacją dla trenera Marcina Matysiaka jest fakt, że żaden z piłkarzy ŁKS nie musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek w spotkaniu z Jagiellonią. Gorszą informacją jest fakt, że z powodu drobnych urazów w sobotnim spotkaniu może nie wystąpić kilku ełkaesiaków, jak powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec ŁKS w tej chwili trwa walka z czasem, aby wszyscy byli do dyspozycji w meczu z białostoczanami. 

Jeśli chodzi o „Jagę” to żaden piłkarz białostoczan nie musi pauzować w meczu z „Rycerzami Wiosny”. Żaden z piłkarzy „Dumy Podlasia” nie jest też kontuzjowany. 

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Jagiellonii z Łódzkim Klubem Sportowym, będzie transmitowane na antenach, Canal+ Sport i Canal+Sport 3. Mecz będzie też dostępny na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 14:40, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

 

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Myć

Asystenci: Tomasz Listkiewicz, Andrzej Zbytniewski

Sędzia techniczny: Marcin Szczerbowicz

Sędziowie VAR: Krzysztof Jakubik, Marcin Boniek 

Więcej o meczu Jagiellonia – ŁKS 

Raport kartkowy

Konferencja trenera Marcina Matysiaka

Zapowiedź 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy 

Obsada sędziowska 

Przegląd prasy 

Słów kilka