Piłka NożnaRezerwy

Wygrać po raz trzeci. Rezerwy grają z Omegą Kleszczów

Po dwóch zwycięstwach w pierwszych dwóch kolejkach rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego przewodzą w IV-ligowej stawce. Przed podopiecznymi Marcina Matysiaka w weekend kolejne spotkanie ligowe. W sobotę zmierzą się na wyjeździe z Omegą Kleszczów.

Łodzianie od początku tego sezonu są wysokiej formie i błyszczą skutecznością. Dotychczas w dwóch spotkaniach aż siedmiokrotnie trafiali do siatki rywali, co jest najlepszym wynikiem w łódzkiej IV lidze. W ubiegłą sobotę pokonali w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej Czarnych Rząśnia 4:0 i po tej wygranej awansowali na pierwszej miejsce w tabeli.

W drużynie Marcina Matysiaka w sobotę powinniśmy ponownie zobaczyć zawodników, którzy trenowali od początku przygotowań z pierwszym zespołem, ale ostatecznie nie pojechali na obóz do Woli Chorzelowskiej. Mowa tutaj o Tomaszu Góreckim, Piotrze Tazbirze i Mieszko Lorencu. Niewykluczone, że swoją szansę dostanie także powracający z wypożyczenia do Pogoni Siedlce Jakub Romanowicz. 19-latek w środę został zgłoszony do rozgrywek IV ligi. Być może więcej minut od sztabu szkoleniowego dostanie Adam Król, który po wejściu z ławki rezerwowych w meczu z Czarnymi dwukrotnie trafił do siatki. W nagrodę kilka dni później podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z biało-czerwono-białymi.

Z drużyną rezerw trenuje także Ricardo Guima. Jego występ w starciu z Omegą jest mało prawdopodobny, ale w stu procentach nie możemy tego wykluczyć.

Najbliższy rywal ełkaesiaków plasuje się po dwóch kolejkach na siódmym miejscu i zgromadził dotychczas na swoim koncie trzy oczka, po zwycięstwie 2:0 w pierwszej kolejce z Pogonią Zduńska Wola. W miniony weekend gracze Jacka Berensztajna ulegli faworyzowanej Warcie Sieradz 2:3. 

Mecz nie odbędzie się w Kleszczowie jak pierwotnie planowano, a w sąsiednim Łękińsku. Murawa na głównym obiekcie Omegi musi zostać poddana naprawie, więc spotkanie zostanie rozegrane na zastępczym stadionie. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00. 

Tabela IV ligi po 2 kolejkach: 

Grafika: 90minut.pl

Foto: Lens Strong