Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Wolski wypada z gry na dłuższy czas?

Pechowo zakończyło się niedzielę spotkanie z Puszczą Niepołomice dla Macieja Wolskiego. Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego w jednej akcji „zarobił” od sędziego czerwoną kartkę i doznał urazu, który może wykluczyć go z gry do końca rundy jesiennej. 

W 27 minucie starcia z „Żubrami” 23-latek sfaulował Wiktora Żytka, a przy tej interwencji doznał kontuzji stawu skokowego. Po wstępnej diagnozie nie wygląda to dobrze i Wolski może nie wystąpić w najbliższych czterech meczach kończących rundę jesienną.

Problemy ze zdrowiem ma także Samu Corral. Hiszpan kilka minut po wejściu na murawę, musiał ją opuścić z urazem. Nie wiemy jeszcze ile będzie musiał pauzować napastnik łodzian, a mądrzejsi w tej kwestii będziemy za kilka dni.

– Maciek Wolski na pewno w meczu z Łęczną nie zagra. Szykuje się na troszkę dłuższą przerwę. Niestety ma dość mocno podkręcony staw skokowy. Natomiast wydaje nam się, że uraz Samu Corrala jest podobny do tego co miał Maks Rozwandowicz. Też może być problem, żeby go nasz sztab medyczny doprowadził na piątkowy mecz. Nie wykluczam tego, że tak może się stać. Dzisiejsza doba pokaże i jutro będziemy wiedzieć zdecydowanie więcej – powiedział na konferencji prasowej trener Stawowy. 

Foto: Łukasz Żuchowski