Przemysław Sajdak: Zareagujemy w pozytywny sposób

Przemysław Sajdak był jednym z bohaterów niedzielnego meczu z Puszczą Niepołomice. Pomocnik ŁKS w starciu ze swoim byłym klubem błysnął formą i miał spory udział przy trzech golach dla biało-czerwono-białych. Po meczu zawodnik udzielił wywiadu klubowej telewizji. 

Nie potrzebnie się cofnęliśmy 

– Bardzo dobrze zaczęliśmy to spotkanie. Strzeliliśmy szybko dwa gole i nagle sytuacja zmienia się o 180 stopni. Dostajemy czerwoną kartkę, rywale mają rzut wolny z bliskiej odległości i tracimy bramkę na 2:1. Musieliśmy sobie radzić w dziesięciu na murawie. Do przerwy dostajemy karnego i strzelamy trzecią bramkę. Po przerwie za bardzo się cofnęliśmy. Ciężko powiedzieć co było nie tak, że w drugiej połowie przy dwukrotnym prowadzeniu dwiema bramkami nie potrafiliśmy tego dowieźć do końca. Czeka nas teraz spora analiza w przyszłym tygodniu. 

Czerwona kartka podcięła nam skrzydła 

– Ostatnio miałem dwie asysty z Chrobrym Głogów, dziś miałem udział przy trzech bramkach. Fajnie gdybyśmy dowieźli to zwycięstwo, ale w pewien sposób trzeba szanować ten punkt, bo Puszcza postawiła nam bardzo wysokie warunki. Czerwona kartka podcięła nam skrzydła, aczkolwiek do przerwy radziliśmy sobie bardzo dobrze z tym, że graliśmy w 10-ciu. Nie gra się za dobrze jeśli wiesz, że w drużynie przeciwnej jest jeden zawodnik więcej, choć uważam, że solidnie próbowaliśmy grać. Czerwona kartka nie powinna spowodować tego, że przestajemy grać w piłkę. 

Mecz ze starymi znajomymi 

– Z chłopakami z Puszczy się znałem i bardzo fajnie było zagrać przeciwko nim. Przygotowywałem się jak do każdego meczu i byłem tak samo skoncentrowany. Jakoś szczególnie traktowałem tego meczu, ale fajnie było się spotkać ze znajomymi. Wiedzieliśmy jak Puszcza gra i że mogą się cofnąć. Nasz plan na początek był bardzo dobry. Agresywnie szliśmy za każdą akcja i to spowodowało, że strzeliliśmy pierwsze dwie bramki. Musieliśmy zbierać drugie piłki i walczyć z nimi, bo to był najważniejszy aspekt do tego, żeby ten mecz wygrać. 

Wyciągniemy wnioski

– To jest dla nas nowa sytuacja. Wcześniej szliśmy w lidze z serią wygranych spotkań. Teraz przyszedł troszkę cięższy okres, ale zareagujemy na to w pozytywny sposób. Wyciągniemy wnioski i będziemy kontynuować to co jest naszym celem, czyli awans do Ekstraklasy. 

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport