Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Wojciech Stawowy: Przed wyjazdem to Turcji chcemy mieć zamkniętą kadrę

Wojciech Stawowy wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej pierwszy tydzień przygotowań ełkaesiaków do rundy wiosennej. Dzięki kapitalnym warunkom do treningów na Minerskiej, trener nie może narzekać na panującą zimę i zespół realizuje wszystkie założenia zgodnie z planem.

Plan jest realizowany w stu procentach

– Pierwszy tydzień okresu przygotowawczego nadal trwa. W sobotę go zakończymy. Przede wszystkim to był tydzień wprowadzający. Zawodnicy przeszli mnóstwo sprawdzianów wydolnościowych i szybkościowych, a międzyczasie także siłowych. Były też ćwiczenia wprowadzające na czucie piłki, ale już z dużą dawką taktyki, bo chcemy nad tym się skupić podczas okresu przygotowawczego. Pomimo trudnych warunków. Zima zawitała do Łodzi, temperatury są minusowe, ale radzimy sobie bardzo dobrze. Zajęcia głównie odbywają się pod balonem. Nie ma więc takiej sytuacji, że boiska są oblodzone i było większe ryzyko kontuzji. Plan jest w pełni realizowany i to co chcemy zrobić do momentu wylotu do Turcji jest na chwilę obecną realizowane. Boiska są zawsze idealnie przygotowane. Nie mamy takiego problemu, żebyśmy musieli trenować na śniegu. Jak na ten okres rezultaty testów są satysfakcjonujące. Wyniki testów są dobre i mamy dobrą pozycję wyjściową do tego co mamy zrobić w tym okresie przygotowawczym. Widać, że zawodnicy na urlopach zrealizowali to co mieli zrealizować. 

Kadra na obóz jest wyselekcjonowana

– Grupa tych zawodników, którzy polecą do Turcji jest wyselekcjonowana. Trzeba pamiętać, że ten wylot jest dopiero w przyszłym tygodniu, więc chcielibyśmy, aby nic się nie stało ze zdrowiem zawodników. Jeśli wszystko będzie w porządku to wiemy kto leci. Zawodnicy też wiedzą. Lecimy tam przygotowywać się do rundy. To będzie ostatni etap, z tego względu, że wracając z Turcji po czterech dniach mamy już pierwszy mecz w Pucharze Polski z Legią Warszawa. 

Plan na przyszły tydzień

– Trenować będziemy dwa razy dziennie. Z tym, że drugie jednostki treningowe będą podzielone na formacje. I to jest jedna zasadnicza różnica. Tak trenujemy do środy. W czwartek mamy jedną jednostkę treningową, bo późnym wieczorem wyjeżdżamy do Warszawy i stamtąd lecimy do Side. 

Możliwy „złoty strzał”

– Jeżeli chodzi o kwestie transferowe to cały czas nad tym pracujemy i staramy się zrobić wszystko, aby personalnie ten zespół był jeszcze silniejszy. Myślimy, że wszyscy to widzą. Jeżeli będzie gdzieś taka sytuacja korzystna dla klubu to na pewno z niej skorzystamy. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z tego posiadania kadry, która mamy. Kadrę chcemy mieć zamkniętą do wyjazdu na zgrupowanie, z tego względu, że to będzie finisz naszych przygotowań. Oczywiście jeżeli w trakcie przygotowań, trafiłby się „złoty strzał” to trudno z takiego strzału nie skorzystać. Generalnie zakładamy, że wyjeżdżając na zgrupowanie do Turcji, wyjeżdżamy z zespołem gotowym na mecz Pucharu Polski z Legią. Sparingpartnerzy praktycznie już są potwierdzeni. Tam są dogrywane szczegóły, dlatego na razie wstrzymujemy się z podaniem informacji. Dlatego, że chcemy podać już dokładną datę i godzinę. Wtedy będziemy pewni, że to będzie ten a nie inny rywal.