Fortuna Puchar PolskiPiłka NożnaWypowiedzi

Wojciech Stawowy: Pomimo porażki jestem zadowolony z zespołu

We wtorek piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego po dobrym meczu przegrali z Legią Warszawa 2:3 i odpadli z rozgrywek o Puchar Polski. Zdaniem Wojciecha Stawowego po meczu można wyciągnąć kilka pozytywów.

O meczu:
– My zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że gramy z bardzo silnym zespołem, mistrzem Polski. Chcieliśmy w tym spotkaniu zaprezentować się z dobrej strony i pomimo tego, że przegrywamy to spotkanie ja jestem zadowolony z gry swojego zespołu.

O grze zespołu:
–
Jestem zadowolony tak jak powiedziałem. Byłbym dumny, gdyby nie zostały popełnione proste błędy, które kosztowały nas utratę bramek. Wiadomą jest, że my w takich meczach musimy wznieść się na zdecydowanie wyższy poziom, ale w takich meczach każdy, nawet najmniejszy błąd, może być skarcony.

O Piotrze Janczukowiczu:
– Od początku, kiedy tutaj do nas trafił i na obozie w Turcji ja ustawiałem go na pozycji numer 9 w grach kontrolnych. I też tak będzie z Piotrkiem dalej. Trzeba też pamiętać, że Piotrek może grać na skrzydle jako ofensywny zawodnik i też ta pozycja nie będzie mu obca.

O Marciniaku i Rygaardzie:
– Uważam, że i Mikkel zagrał bardzo dobre zawody i Adaś Marciniak również. Są to zawodnicy, którzy na pewno dużo dobrego dziś wnosili, a wnosić jeszcze więcej będą jeżeli się zgrają z zespołem.

O braku zmian w meczu:
– Nie uważałem, że korekty są w tym meczu, do momentu tej pierwszej zmiany, potrzebne. Był taki moment w drugiej połowie, po zdobyciu bramki na 2:2, że zaczęliśmy cisnąć Legię, przeważać. W takim momencie zmiany mogą niektóre rzeczy popsuć.