Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Wojciech Stawowy: Mam nadzieję, że Mikkel Rygaard pomoże nam w realizacji celu

Trener Łódzkiego Klubu Sportowego Wojciech Stawowy oraz prezes Tomasz Salski podczas wczorajszej strefy kibica, zabrali głos na temat nowego zawodnika w zespole – Mikkela Rygaarda. Ich zdaniem jego przyjście do zespołu biało-czerwono-białych może okazać się ważnym wzmocnieniem.

– Wszyscy kibice chcieliby usłyszeć, że nad jego łóżkiem wisiał plakat mistrzowskiej drużyny ŁKS-u z 1998 roku i że jak dowiedział się, że trener Wojciech Stawowy został tutaj trenerem, od razu postanowił do nas dołączyć, ale oczywiście prawda jest taka, że przedstawiliśmy dobra ofertę, tak pod względem finansowym, jak i długości kontraktu. Chcemy wiosną pomóc szczęściu – powiedział Tomasz Salski.

– Trudno nie być zadowolonym, jeśli do zespołu trafia tak dobry i doświadczony zawodnik. Mam nadzieję, że Mikkel Rygaard dużo wniesie do naszej gry, zwiększy rywalizację i pomoże nam w realizacji celu. To zawodnik pod naszą grę i naszą filozofię. Myślę, że będzie się dobrze czuł w tym naszym sposobie grania. Dobrze czuje się przy piłce, w grze do przodu, do tego jest zaawansowany technicznie. Może grać na pozycjach ofensywnych. Moim zdaniem, choć akurat tu wszystko zweryfikuje boisku, najbliższej do pozycji numer „10” – dodał szkoleniowiec ełkaesiaków.

Duńczyk jest już w Łodzi i dziś rozpoczął przygotowania z zespołem do rundy jesiennej w Fortuna I lidze.