Problemy kadrowe Korony Kielce przed meczem w Łodzi

Korona Kielce nie przystąpi do meczu z Łódzkim Klubem Sportowym w optymalnym składzie. Kamil Kuzera nie będzie mógł w piątek skorzystać z trzech zawodników, w tym dwóch podstawowych. 

Do Łodzi nie przyjadą Piotr Malarczyk, Kyryło Petrow oraz Dawid Błanik. Ci dwaj pierwsi, zagrali w meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław, od pierwszej minuty. Z kolei Błanik ma problemy zdrowotne od dłuższego czasu. 

Wszystko wskazuje na to, że nie będą do mojej dyspozycji. W środę przeprowadzimy kolejne badania, po których dowiemy się, czy opłaca się podejmować jakieś ryzyko. Mamy określony styl pracy. Inni zawodnicy czekają na swoją szansę. Musimy sobie radzić bez danych zawodników, najlepiej jak możemy. Nie narzekamy. Jedziemy do Łodzi wygrać. Dawid Błanik przechodzi ostatnie badania. Proces wprowadzania go do gry idzie bardzo dobrze. Musimy zachować jednak rozsądek, bo miał duży ubytek na mięśniu. Wszystko kontrolujemy. Jesteśmy dopiero na początku rozgrywek. Nie chcemy, aby coś teraz było niedoleczone – powiedział trener kieleckiego zespołu. 

Do treningów z pierwszym zespołem, wrócił już Miłosz Strzeboński. Czyli zawodnik, który dwa lata temu był blisko transferu do Łódzkiego Klubu Sportowego. 

Foto: Łukasz Sobala / Press Focus