W pogoni za dziesiątą wygraną z rzędu. Rezerwy grają w Zelowie

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego kroczą w IV lidze od zwycięstwa do zwycięstwa. Po dziewięciu kolejkach podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera mają na koncie komplet 27 punktów i pewnie prowadzą w tabeli. W sobotę w ramach 10. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Zelów. 

Drugi zespół biało-czerwono-białych w miniony weekend pokonał Andrespolię Wiśniowa Góra 1:0 po trafieniu Tadeja Vidmajera. Ełkaesiacy mieli dużo szczęścia, bo gdyby nie świetna interwencja Aleksandra Bobka w ostatnich minutach meczu to drużyny podzieliłyby się punktami.

W sobotę łodzianie mają szansę na 10 wygraną z rzędu. Ich rywalem będzie Włókniarz Zelów, który po dziewięciu seriach gier ma na koncie 10 punktów i plasuje się na 12 miejscu w tabeli IV ligi. W poprzedniej kolejce podopieczni Dawida Wnuka ulegli Warcie Sieradz 3:5. 

W drużynie Włókniarza Zelów występuje trzech piłkarzy z przeszłością w Łódzkim Klubie Sportowym. Krzysztof Cygan i Mateusz Jaszczak są wypożyczeni do tego klubu z ŁKS-u. Trzecim piłkarzem jest Kamil Bendkowski, który jest wychowankiem biało-czerwono-białych. Przy alei Unii występował do 2011 roku. Od tego czasu jest związany z Włókniarzem. 31-latek w sezonie 2009/10 rozegrał siedem spotkań z przeplatanką na piersi w I lidze. Prywatnie Kamil jest synem zasłużonego byłego piłkarza ŁKS-u Witolda Bendkowskiego. 

W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się w rozgrywkach IV ligi tylko raz. W Łodzi było 1:1, a jedynego gola dla ełkaesiaków zdobył Jakub Piela. 

Spotkanie w Zelowie rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:30 na stadionie przy ulicy Piotrkowskiej 55/57.

Tabela po 9. kolejkach IV ligi

Grafika: 90minut.pl

Foto: Łukasz Żuchowski