Jakub Romanowicz pełnoprawnym graczem pierwszej drużyny!

Łódzki Klub Sportowy zgłosił Jakuba Romanowicza do rozgrywek Fortuna I ligi w systemie Extranet Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jakub Romanowicz do Łódzkiego Klubu Sportowego trafił w lipcu 2018 roku. Przez znaczą część pobytu w Łodzi dwudziestolatek grał w drugiej drużynie Rycerzy Wiosny, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Pogoni Siedlce. Romanowicz nie miał jeszcze okazji zadebiutować w pierwszej drużynie ŁKS-u, jednak trener Wojciech Stawowy potwierdził, że znajdzie się w kadrze meczowej na najbliższe spotkanie z Arką Gdynia.

W obecnym sezonie Romanowicz jest kluczową postacią drużyny rezerw, która po 12 kolejkach jest liderem IV ligi. Młody skrzydłowy wpadł w oko szkoleniowcowi łódzkiego zespołu podczas meczu Okręgowego Pucharu Polski z Borutą Zgierz. W obecnym sezonie rozegrał jedenaście meczów w ŁKS II, w których zdobył dwie bramki i zanotował sześć asyst.

W spotkaniach na pierwszoligowych boiskach utalentowany skrzydłowy występować będzie z numerem „21”. W przeszłości z tym numerem w barwach „Rycerzy Wiosny” grali też tacy piłkarze jak: Andrew Konopelsky, Rafał Kujawa, Daniel Brud, Paweł Pyciak czy Filip Burkhardt, a ostatnio Jan Grzesik.

Po pojawieniu się nazwiska Romanowicza w systemie Extranet, ŁKS obecnie ma zgłoszonych 30 zawodników, którzy mogą wystąpić w meczach Fortuna 1 Ligi.

Lista piłkarzy ŁKS zgłoszonych do Fortuna I ligi w systemie Extranet: 

Bramkarze: Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Michał Kot, Arkadiusz Malarz

Obrońcy: Mateusz Bąkowicz, Daniel Celea, Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak, Carlos Moros Gracia, Tomasz Nawotka, Jan Sobociński, Tadej Vidmajer, Jowin Radziński

Pomocnicy: Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Maksymilian Rozwandowicz, Pirulo, Przemysław Sajdak, Artur Sójka, Dragoljub Srnić, Jakub Tosik, Michał Trąbka, Maciej Wolski, Marcel Wszołek, Jakub Romanowicz

Napastnicy: Samu Corral, Dariusz Gmosiński, Łukasz Sekulski