NewsPiłka Nożna

Kelechukwu i Jan Kuźma z szansą na reprezentacyjny debiut!

Na początku czerwca zakończyło się zgrupowanie konsultacyjne reprezentacji Polski do lat 20. Spośród grupy dwudziestu czterech powołanych piłkarzy, Jan Kuźma oraz Kelechukwu pokazali się na tyle dobrze, że mają szanse wystąpić w biało-czerwonej koszulce!

Zgrupowanie konsultacyjne, na którym w ostatnim czasie przebywali Jan Kuźma oraz Kelechukwu Ibe-Torti miało na celu wyłonić trzon przyszłorocznej reprezentacji do lat 21. Obaj ełkaesiacy pokazali się na nim na tyle dobrze, że już 7 czerwca staną przed szansą reprezentacyjnego debiutu!

Spośród dwudziestu czterech powołanych na konsultacje piłkarzy, sztab szkoleniowy z Miłoszem Stępińskim na czele wybrał 8 zawodników, którzy uzupełnią kadrę reprezentacji U20 na wtorkowy mecz towarzyski przeciwko Włochom. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele m.in. Olympique Lyon, Gentu, ale i Łódzkiego Klubu Sportowego.

Zostali też dwaj piłkarze ŁKS – Kelechukwu i Jan Kuźma. Ten pierwszy to wahadłowy, który wyróżniał się motoryką i imponował grą ofensywną oraz pojedynkami. Kuźmę z środowego pomocnika przestawiliśmy na ostatniego obrońcę, bo mamy trochę problem z obsadzeniem tej pozycji – tłumaczy na łamacz laczynaspilka.pl selekcjoner Miłosz Stępiński (cała rozmowa dostępna jest TUTAJ).

Jeżeli Kuźma i Kelechukwu wystąpią we wtorek w biało-czerwonej koszulce, będą kolejno piątym oraz szóstym reprezentantem Polski z ŁKS po odbudowie klubu. Wcześniej w reprezentacji oglądać mogliśmy Jana Sobocińskiego, Piotra Pyrdoła oraz Adama Ratajczyka, a w minioną środę także Mateusza Kowalczyka.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119