Tylko remis. ŁKS – Termalica 1:1

Łódzki Klub Sportowy zremisował z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1, jedyną bramkę dla łodzian strzelił w 2. minucie Michał Trąbka. Jest to pierwszy podział punktów dla ŁKS-u w tym sezonie. Taki rezultat powoduje, że podopieczni Kazimierza Moskala spadają z pozycji wicelidera Fortuna 1. Ligi.

Ełkaesiacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 2. minucie po fenomenalnym rajdzie prawą flanką przedarł się Kamil Dankowski, mając mnóstwo miejsca na dośrodkowanie, które posłał do wchodzącego w pole karne Michała Trąbkę. Ten nie pomylił się i oddał pewny strzał, wyprowadzając Łódzki Klub Sportowy na prowadzenie. Ełkaesiacy nie zwalniali tempa i tworzyli sobie kolejne groźne sytuacje, lecz niestety nie potrafili ich wykorzystać. Po pierwszym kwadransie można było wyróżnić cały zespół – przede wszystkim dobrze funkcjonowała defensywa, która zachowywała duży spokój. Goście próbowali tworzyć sobie okazje, ale defensorzy ŁKS-u nie mieli problemów z neutralizowaniem ich prób w samym zarodku.

W 30. minucie blisko podwyższenia wyniku był Nelson Balongo, lecz niestety źle trafił w piłkę. Gospodarze grali z minuty na minutę z coraz większą pewnością siebie. Siedem minut później Michał Trąbka przejął piłkę na wysokości dwudziestego piątego metra i wdarł się w pole karne, gdzie podał do Matusza Kowalczyka, lecz ten nie zdołał opanować piłki. Na dobicie piłki miał jeszcze szansę Nelson Balongo, jednak napastnikowi nie udało się uderzyć na tyle celnie, aby zdobyć debiutanckie trafienie dla biało-czerwono-białych.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla gości. Cztery minuty po rozpoczęciu Termalica doprowadziła do wyrównania – Adam Radwański, który przedarł się lewą stroną oddał strzał z ostrego kąta, przez co Dawid Arndt musiał wyciągać piłkę z siatki. W 54. minucie w miejsce Nelsona Balongo oraz Bartosza Biela weszli Piotr Janczukowicz wraz z Kelechukwu, co ożywiło atak łodzian, lecz mimo upływu czasu nadal brakowało kropki nad „i” w postaci bramki na 2:1. Ełkaesiakom nie udało się strzelić zwycięskiej bramki, przez co raz pierwszy raz w tym sezonie ŁKS podzielił się punktami z rywalem.

ŁKS Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)
Bramki: Trąbka 2′, Radwański 49′

ŁKS Łódź: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Oskar Koprowski (88′ Artemijus Tutyskinas) – Mieszko Lorenc, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka (88′ Grzegorz Glapka) – Pirulo (76′ Dawid Kort), Nelson Balongo (54′ Piotr Janczukowicz), Bartosz Biel (54′ Kelechukwu Ibe-Torti)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Adam Radwański, Artem Poliarus (Mesanovic 76′), Taras Zaviyskyi, Bartosz Farbiszewski, Michał Hubinek (Ambrosiewicz 76′), Andrej Kadlec, Rep Rajko (Pietraszkiewicz 46′) , Tomas Poznar (Śpiewak 68′), Andrii Dombrovskyi, Wiktor Biedrzycki