Oficjalnie. Władysław Ochronczuk nowym piłkarzem ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy poinformował o pozyskaniu kolejnego zawodnika. Dwuletni kontrakt z biało-czerwono-białymi podpisał Władysław Ochronczuk.

24-latek jest defensywnym pomocnikiem, ale może też występować na środku i boku obrony. W ostatniej rundzie bronił barw GKS-u Jastrzębie. Wiosną rozegrał 14 meczów w Fortuna 1. lidze i zdobył jedną bramkę oraz zanotował jedną asystę. Wcześniej występował w Żetysu Tałdykorgan (Kazachstan).

Ukrainiec jest wychowankiem Dynama Kijów. Następnie grał w juniorach Ałtetu Kijów oraz Lokomitowu Kijów. W 2017 roku trafił do Kołosu Kowaliwka, skąd był dwukrotnie wypożyczany do Podilli Chmielnicki. Dwa lata temu podpisał kontrakt z MFK Mikołajów. Ostatni rok spędził w Kazachstanie i w Polsce. 

Ochronczuk ma na swoim koncie siedem występów w ekstraklasie kazachstańskiej oraz ponad czterdzieści w drugiej lidze ukraińskiej.

Gracz urodzony w Kijowie, jest trzecim piłkarzem pozyskanym przez ŁKS, przed startem nowego sezonu. Jego umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Dodatkowo zapisano opcje przedłużenia o kolejny rok. Wcześniej kontrakty w Łodzi podpisali Dawid Kort oraz Bartosz Biel. 

Klub przy okazji ogłoszenia transferu nowego zawodnika, postanowił także promować coś więcej niż piłkę nożną. Biało-czerwono-biali zachęcają do wsparcia zbiórki organizowanej przez fundację Słonie na Balkonie, pomagającej dzieciom po traumie. Dziś wielu podopiecznych fundacji to dzieci z Ukrainy, które przeżyły traumę wojny w ich ojczyźnie. TUTAJ znajdziecie więcej informacji na temat tego, jak można udzielić pomocy, a także historie osób, którym fundacja pomaga.

Władysław witamy w Łodzi i życzymy powodzenia!