Betclic 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Oficjalnie. Władysław Ochronczuk nowym piłkarzem ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy poinformował o pozyskaniu kolejnego zawodnika. Dwuletni kontrakt z biało-czerwono-białymi podpisał Władysław Ochronczuk.

24-latek jest defensywnym pomocnikiem, ale może też występować na środku i boku obrony. W ostatniej rundzie bronił barw GKS-u Jastrzębie. Wiosną rozegrał 14 meczów w Fortuna 1. lidze i zdobył jedną bramkę oraz zanotował jedną asystę. Wcześniej występował w Żetysu Tałdykorgan (Kazachstan).

Ukrainiec jest wychowankiem Dynama Kijów. Następnie grał w juniorach Ałtetu Kijów oraz Lokomitowu Kijów. W 2017 roku trafił do Kołosu Kowaliwka, skąd był dwukrotnie wypożyczany do Podilli Chmielnicki. Dwa lata temu podpisał kontrakt z MFK Mikołajów. Ostatni rok spędził w Kazachstanie i w Polsce. 

Ochronczuk ma na swoim koncie siedem występów w ekstraklasie kazachstańskiej oraz ponad czterdzieści w drugiej lidze ukraińskiej.

Gracz urodzony w Kijowie, jest trzecim piłkarzem pozyskanym przez ŁKS, przed startem nowego sezonu. Jego umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Dodatkowo zapisano opcje przedłużenia o kolejny rok. Wcześniej kontrakty w Łodzi podpisali Dawid Kort oraz Bartosz Biel. 

Klub przy okazji ogłoszenia transferu nowego zawodnika, postanowił także promować coś więcej niż piłkę nożną. Biało-czerwono-biali zachęcają do wsparcia zbiórki organizowanej przez fundację Słonie na Balkonie, pomagającej dzieciom po traumie. Dziś wielu podopiecznych fundacji to dzieci z Ukrainy, które przeżyły traumę wojny w ich ojczyźnie. TUTAJ znajdziecie więcej informacji na temat tego, jak można udzielić pomocy, a także historie osób, którym fundacja pomaga.

Władysław witamy w Łodzi i życzymy powodzenia! 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119