Trzeci sparing w Turcji. ŁKS zagra z FK Oleksandrija

Ełkaesiacy w środę rozegrają trzeci mecz kontrolny podczas pobytu w Turcji. Po dwóch sparingach z serbskimi zespołami, czas na starcie z drużyną z Ukrainy. Potyczka z FC Oleksandrija odbędzie się w najbliższą środę w Belek. Początek o godzinie 15:30 czasu polskiego.

Zgrupowanie w tureckim Side wkracza w decydująca fazę, gdzie zespół będzie szlifował formę przed spotkaniem z Legią Warszawa w Pucharze Polski. Podopieczni Wojciecha Stawowego mają za sobą dwa mecze kontrolne z FK Radnickim Nisz oraz FK Indjija. W środę czeka ich kolejny wymagający pojedynek, bo rywalem będzie ósmy zespół ligi ukraińskiej – FC Oleksandrija.

Drużyna prowadzona przez Volodymyra Sharana ma za sobą już cztery sparingi. Ukraińcy pokonali Makedoniję GP (Macedonia Północna) 4:1 i Alanyaspor U-19 (Turcja) 1:0, zremisowali z CSKA Sofia (Bułgaria) 1:1 oraz w miniony weekend przegrali z bułgarską Ardą Kyrdżali 1:3.

FC Oleksandrija to czołowy klub z ukraińskiej Premier Lihi. Po awansie do najwyższej klasie rozgrywkowej w 2015 roku, zespół plasował się kolejno na 6, 5, 7, 3 i 5 miejscu w tabeli na koniec sezonu. Po zdobyciu brązowego medalu w 2019 roku drużyna występowała w fazie grupowej Ligi Europy. Choć Ukraińcy skończyli rywalizację na ostatnim miejscu to zaliczyli fajną przygodę, podczas której zmierzyli się z takimi zespołami jak niemiecki VfL Wolfsburg, belgijski KAA Gent czy francuskie St.Etienne. Drużyna zgarnęła trzy punkty, remisując dwukrotnie z Francuzami oraz raz z Belgami.

W zespole z Aleksandrii przed laty grał były reprezentant Polski Dawid Janczyk. Z innych ligowców, którzy występowali w Ekstraklasie, barw tego klubu bronili Josip Barisić (ex Zawisza Bydgoszcz, Piast Gliwice, Stal Mielec, Arka Gdynia) i Pavlo Ksyonz (Sandecja Nowy Sącz).

W środowym meczu nie zagrają na pewno Samu Corral i Marcel Wszołek. Obaj gracze trenują głównie indywidualnie i nie są gotowi do gry. Być może po kontuzji do dyspozycji sztabu szkoleniowego będzie już Tomasz Nawotka.

Jeszcze oficjalnie nie wiadomo czy zostanie przeprowadzona transmisja z tego spotkania. Tradycyjnie tuż po ostatnim gwizdku na łamach naszej strony pojawi się obszerna relacja.