Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Pożegnać się z grą przy jednej trybunie w dobrym stylu. Zapowiedź spotkania z Sandecją Nowy Sącz

Po remisie w Bielsku-Białej piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego ruszają do boju o komplet punktów. Wieczorem zagrają u siebie, na Stadionie Króla, z Sandecją Nowy Sącz – sąsiadem w ligowej tabeli. Będzie to ostatni mecz zagrany przez ełkaesiaków przy wsparciu tylko z jednej trybuny, więc każdy liczy na to, że pożegnają się oni z tym w dobrym stylu. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS) . Jesteśmy bojowo nastawieni, bo jak mamy podchodzić? Gramy o kolejne 3 punkty i zrobimy wszystko, żeby one w końcu też na tym stadionie zostały, bo z punktowaniem u siebie też jest słabo. Wiemy o tym i będziemy chcieli to zmienić. Będziemy musieli od pierwszej do ostatniej minuty orać na to, żeby osiągnąć dobry rezultat. Nawet jeśli to znowu będzie 90. minuta, to musimy być gotowi, żeby to zrobić. Jeśli to będzie pierwsza, to super, ale pozostaje 90 minut, żeby to poprawić i utrzymać. Musimy przede wszystkim wierzyć, bo ta wiara jest najważniejsza i jeżeli będziemy w to wierzyć, to po prostu będziemy robić wszystko, żeby osiągnąć dobry rezultat.

Bartosz Szeliga (obrońca ŁKS) – Najsilniejszą stroną przeciwnika jest defensywa i praca fizyczna, bo widzę, że to jest zespół, który bazuje na przygotowaniu fizycznym długiej piłce, więc też będziemy musieli się do tego przygotować. Mają też zawodników, którzy potrafią grać krótką piłkę, tutaj pierwsza myśl przychodzi mi taki zawodnik Sovsic ze środka pola, który tą piłką dobrze operuje.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 26. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W drużynie Marcina Pogorzały żaden zawodnik nie będzie pauzował ze względu na kartki. Szkoleniowiec ŁKS-u nie chciał zdradzić kto ze względu na uraz nie zagra w piątkowym meczu, jednak przyznał, że na pewno 3 z jego piłkarzy nie jest brany pod uwagę do składu przez problemy zdrowotne. Znaki zapytania można stawiać przy nazwiskach Adriana KlimczakaMacieja Dąbrowskiego czy Marcela Wszołka.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Sandecją Nowy Sącz będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Kuźma

Asystenci: Filip Sierant, Bartosz Tomaszuk

Sędzia techniczny: Albert Różycki

Sędziowie VAR: Piotr Urban, Tomasz Marciniak.

Kursy bukmacherów

Przewidywane składy

ŁKS Łódź: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Oskar Koprowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Jan Kuźma, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Pirulo, Maciej Wolski – Maciej Radaszkiewicz.

Sandecja Nowy Sącz: Dawid Pietrzkiewicz – Kornel Osyra, Dawid Szufryn, Kamil Slaby, Rafał Kobryń – Michał Walski, Fall –  Tomasz Nawotka, Damir Elhadji Sovsić, Damian Chmiel – Łukasz Zjawiński

Więcej o meczu ŁKS – Sandecja

Marcin Pogorzała przed meczem z Sandecją

Sytuacja kadrowa przed meczem z Sandecją

Raport kartkowy przed meczem z Sandecją

Historia meczów ŁKS z Sandecją

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Sandecją

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119