Trener Jacek Janowski dołączył do Skry Częstochowa

Objęcie stanowiska pierwszego trenera Łódzkiego Klubu Sportowego przez Kazimierza Moskala wiązało się także ze zmianami w sztabie szkoleniowym. Z „Rycerzami Wiosny” pożegnali się Jacek Janowski, trener bramkarzy oraz Michał Lewandowski, trener przygotowania fizycznego. Pierwszy z nich znalazł już nowe miejsce pracy – będzie to jeden z ligowych rywali ŁKS-u.

W momencie, kiedy było wiadomo, że na ławce trenerskiej Łódzkiego Klubu Sportowego pojawi się nowy trener, można było także spodziewać się zmian w sztabie szkoleniowym biało-czerwono-białych. Ostatecznie Kazimierz Moskal postawił na ludzi pracujących już przy al. Unii, choć dokonał kilku roszad personalnych. Na stanowisko asystenta powrócił Marcin Pogorzała, zaś pomagający mu w dokończeniu tego sezonu Paweł Drechsler Michał Zapart także pozostaną przy pierwszej drużynie, choć w nieco innych rolach. Drechsler od tego sezonu będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne „Rycerzy Wiosny„, zaś Zapart będzie szkolił bramkarzy.

W związku z tymi decyzjami, klub musiał pożegnać się z osobami, które wcześniej pełniły wspomniane role w sztabie – Jackiem Janowskim Michałem Lewandowskim. Były już trener bramkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego wciąż będzie jednak pracował w I Lidze, gdyż jego nowym klubem została Skra Częstochowa.

Trener Janowski przez wiele lat był związany z Łódzkim Klubem Sportowym. Mistrz Polski juniorów z 1999 roku był częścią sztabu szkoleniowego już na poziomie III Ligi, współpracując z trenerem Robaszkiem. W kolejnych latach odpowiadał za trening bramkarzy w sztabach kolejnych szkoleniowców ŁKS-u.

Trenerze, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!

Fot. Skra Częstochowa