Tomasz Salski wyjaśnia nieobecność Adriana Klimczaka. „To względy czysto zdrowotne”

Tomasz Salski był w środę gościem pokoju Twitterowego, prowadzonego przez redakcję ŁKSFANS. Jedyno z pytań zadanych byłemu prezesowi, a obecnie większościowemu udziałowcowi, dotyczyło absencji Adriana Klimczaka w ostatnich meczach.

Lewy obrońca ŁKS w rundzie wiosennej zagrał tylko w pierwszym meczu w Jastrzębiu. W kolejnych czterech spotkaniach, nie znalazł się w kadrze meczowej, a oficjalnie klub nie poinformował, czym było to spowodowane. Tomasz Salski rozwiał wszelkie wątpliwości i okazało się, że 24-latek doznał pechowej kontuzji na jednym z treningów.

– Niestety Adrian nie gra, ze względów czysto zdrowotnych. Zderzył się na treningu z jednym z kolegów z drużyny. Przez moment było dość poważnie. Lekarze prosili o pauzę dość długą. Później były naciski fizjoterapeutów i zrobiono dodatkowe badania. Jednak ta przerwa nie musi być, aż tak długa. Tylko to decyduje, że Klimy nie ma z nami. Uważam, że jest to bardzo wartościowy chłopak. Przykre jest to, że co chwilę ma kontuzje, które nie są czysto piłkarskie – przypomnijmy uraz, gdy graliśmy w Ekstraklasie i perfidnie zlamał rękę i miał wsadzane druty. Tak więc, chodzi tutaj o względy czysto zdrowotne – powiedział Tomasz Salski.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport