Cenny remis. ŁKS – Radomiak 1:1

Środowe starcie dwóch ekip z czołówki Fortuna I Ligi nie zachwyciło. Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego podzielili się punktami z Radomiakiem Radom, co pozwoliło im wrócić na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Od pierwszych fragmentów spotkania łodzianie rzucili się do ataków. Nie były one jednak zbyt efektowne, bowiem „Rycerze Wiosny” głównie stawiali w nich na spokojne rozgrywanie piłki w ataku pozycyjnym. Radomiak w tym czasie ze spokojem odpierał napory, nie męcząc się przy tym.

Dość niespodziewanie pierwszy cos w meczu należał do przyjezdnych. Piłkarze z Radomia po jednym ze swoich pierwszych ataków wywalczyli rzut rożny. Ten przyniósł kolejny korner, z którego przyszła już bramka. Dośrodkowanie z prawego narożnika boiska niefortunnie przedłużył Tomasz Nawotka. Piłka spadła na głowę Michała Kaputa, który pewnym strzałem pokonał Arkadiusza Malarza. 0:1 po 8 minutach gry.

Po otworzeniu wyniku spotkania inicjatywę w grze w pełni przejął Radomiak. Radomianie co rusz potrafili zameldować się w okolicach pola karnego łodzian, co jednak nie przekładało się na ilość oddanych strzałów. Ełkaesiacy w tym czasie próbowali zaskoczyć ze swoich szans, jednak te najczęściej rozbijały się o zbyt małą ilość graczy uczestniczących w akcji.

Wyrównanie wyniku przyszło jednak równie niespodziewanie, co jego otwarcie. Antonio Dominguez po indywidualnej akcji zdołał wywalczyć rzut wolny z okolic 20 metra. Do piłki podszedł Mikkel Rygaard, który zaskoczyć swoim strzałem bramkarza. Ostatecznie Kochalski wypluł futbolówkę pod nogi nabiegającego Ricardinho, a bezlitosny Brazylijczyk pewnym strzałem pod pachą bramkarza wyrównał wynik spotkania.

Do zakończenia pierwszej części gry ŁKS stanął przed dwoma dogodnymi sytuacjami na objęcie prowadzenia. Najpierw jednak Piotr Janczukowicz oddał strzał prosto w bramkarza, a chwilę później z bliskiej odległości szczęścia zabrakło Maciejowi Dąbrowskiemu.

W drugiej części gry obie ekipy biły nieco głową w mur. Sytuacji podbramkowych, czy zaznaczeń obecności pod polami karnymi, nie brakowało po żadnej ze stron. Jedyne czego w tym wszystkim brakowało, to dogodnych strzałów na bramki.

Im bliżej byliśmy zakończenia spotkania, tym poczynania boiskowe coraz bardziej się podostrzały. Żaden z zawodników nie bał przerwać się akcji faulem, co jedynie spowodowało zaognienie atmosfery i kolejne żółte kartki wyciągane przez sędziego.

Druga połowa nie przyniosła jednak zmiany wyniku meczu.

ŁKS Łódź – Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Bramki: Ricardinho 38′ – Kaput 8′

ŁKS Łódź: Malarz (K) – Nawotka [54′ Wolski (85′ Klimczak)], Moros, Dąbrowski, Marciniak – Rozwandowicz, Dominguez, Rygaard (46′ Trąbka) – Pirulo, Janczukowicz (71′ Sajdak), Ricardinho

Radomiak Radom: Kochalski – Abramowicz, Cichocki, Rossi, Jakubik –  Kozak (89′ Mikita), Gąska (89′ Bogusz), Leandro (67′ Nascimanto) – Angielski (80′ Radecki)