Piłka NożnaStadion

To już pewne. Eliminacje Ligi Mistrzów na Stadionie Króla!

Pod koniec lipca dojdzie do bardzo ciekawego spotkania na Stadionie Króla. W Łodzi zostanie rozegrany mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Dynamo Kijów, zmierzy się z Fenerbahce Stambuł.

Z racji nadal trwającej wojny w Ukrainie pojedynek nie może odbyć się w Kijowie. Ukraińcy szukali innego miejsca, a Turcy proponowali im zorganizowanie spotkania w Mołdawii. Jednak w środę ukraiński klub oficjalnie poinformował, że mecz w tej fazie rozgrywek, w roli gospodarza rozegra na obiekcie ŁKS-u. To spotkanie odbędzie się w środę 20 lipca o godzinie 20:00 czasu w Polsce.

Mecz Dynama nie będzie pierwszym spotkaniem z udziałem Ukraińców na Stadionie Króla. W tym miesiącu swoje starcia w Lidze Narodów z Armenią i Irlandią, rozgrywała w Łodzi, drużyna narodowa Ukrainy. Wcześniej odbył się też mecz młodzieżowych reprezentacji do lat U21, Polski i Niemiec.

Za wynajęcie stadionu i całą związaną z tym obsługę wicemistrz Ukrainy bedzie musiał zapłacić około 50 tys. euro.

Nowy obiekt biało-czerwono-białych jest świetną wizytówką Łodzi i wszystko wskazuje na to, że przy alei Unii swoje mecze w Lidze Konferencji Europy rozegra też, ukraińska Zoria Ługańsk. Wcześniej pojawiła się informacja, że Worskła Połtawa zmierzy się na ŁKS-ie z AIK Solna Sztokholm, ale ostatecznie dwa spotkania odbedą się w Szwecji.

Foto: Getty Images