Piłka Nożna

Sytuacja zdrowotna zawodników ŁKS

Za piłkarzami Łódzkiego Klubu Sportowego dwa mecze kontrolne podczas obozu w Woli Chorzelowskiej. W weekend podopieczni Kibu Vicuñi wrócą do Łodzi, aby kontynuować pracę przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1. ligi. W związku z tym sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja kadrowa w zespole ŁKS.

– Mamy grupę zawodników, która boryka się z jakimiś urazami – nie są to poważne kontuzje i piłkarze są cały czas z nami na obozie. Trenują indywidualnie. W trosce o ich zdrowie nie wystąpili dzisiaj w meczu, ale jest to kwestia najbliższych dni. Część wróci do pełnego treningu jeszcze na obozie, a część już w Łodzi. Jesteśmy dość spokojni, bo są w dobrych rękach i szybko wrócą do pełnej dyspozycji – mówił po sparingu ze Stalą Rzeszów, asystent pierwszego trenera, Marcin Pogorzała.

Z zawodników, którzy występowali w pierwszym sparingu ze Stalą Mielec, w środę na murawie nie pojawili się Ricardo Guima, Nacho Monsalve oraz Piotr Janczukowicz. Portugalczyk skarżył się ostatnio na ból łydki, Hiszpan ma lekkie problemy z mięśniami brzucha, a młody napastnik również był niezdolny do gry z powodu dolegliwości kolana. Wszystkie te urazy nie są poważne i na dniach całe trio wznowi treningi z drużyną.

W żadnym ze sparingów nie zobaczyliśmy Michała Kota. Bramkarz od kilku dni nie uczestniczy w treningach stricte bramkarskich, z powodu urazu prawej dłoni. Bierze udział tylko w zajęciach fizycznych. Z kolei Maciej Wolski dostał od trenera 25 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Spowodowane było to tym, że obrońca dopiero niedawno rozpoczął pracę z zespołem i ma zaległości treningowe.

Pirulo rozegrał w środę planowo 45 minut, ale po zejściu z boiska, oglądał drugą połowę z okładem z lodu na lewym kolanie. Była to strategia prewencyjna, aby zawodnik jak najszybciej zregenerował się po wysiłku.

Przez cały obóz indywidualnie pracuje Samu Corral. Hiszpan dochodzi do siebie po zerwanych więzadłach w kolanie, ale jego proces wdrażania kolejnych obciążeń w treningu idzie zgodnie z planem. Powrotu napastnika ŁKS-u na ligowe boiska powinniśmy oczekiwać we wrześniu, choć po powrocie do Łodzi powinien wchodzić w treningi z zespołem.

Najdłużej będziemy musieli czekać na Kamila Dankowskiego. Prawy obrońca nie pojechał z drużyną na obóz i w Łodzi przechodzi rehabilitację. Do treningów ma wrócić na początku 2022 roku i być może już na początku rundy wiosennej zobaczymy go na boisku.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0