Piłka Nożna

Sytuacja zdrowotna zawodników ŁKS

Za piłkarzami Łódzkiego Klubu Sportowego dwa mecze kontrolne podczas obozu w Woli Chorzelowskiej. W weekend podopieczni Kibu Vicuñi wrócą do Łodzi, aby kontynuować pracę przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1. ligi. W związku z tym sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja kadrowa w zespole ŁKS.

– Mamy grupę zawodników, która boryka się z jakimiś urazami – nie są to poważne kontuzje i piłkarze są cały czas z nami na obozie. Trenują indywidualnie. W trosce o ich zdrowie nie wystąpili dzisiaj w meczu, ale jest to kwestia najbliższych dni. Część wróci do pełnego treningu jeszcze na obozie, a część już w Łodzi. Jesteśmy dość spokojni, bo są w dobrych rękach i szybko wrócą do pełnej dyspozycji – mówił po sparingu ze Stalą Rzeszów, asystent pierwszego trenera, Marcin Pogorzała. 

Z zawodników, którzy występowali w pierwszym sparingu ze Stalą Mielec, w środę na murawie nie pojawili się Ricardo Guima, Nacho Monsalve oraz Piotr Janczukowicz. Portugalczyk skarżył się ostatnio na ból łydki, Hiszpan ma lekkie problemy z mięśniami brzucha, a młody napastnik również był niezdolny do gry z powodu dolegliwości kolana. Wszystkie te urazy nie są poważne i na dniach całe trio wznowi treningi z drużyną.

W żadnym ze sparingów nie zobaczyliśmy Michała Kota. Bramkarz od kilku dni nie uczestniczy w treningach stricte bramkarskich, z powodu urazu prawej dłoni. Bierze udział tylko w zajęciach fizycznych. Z kolei Maciej Wolski dostał od trenera 25 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Spowodowane było to tym, że obrońca dopiero niedawno rozpoczął pracę z zespołem i ma zaległości treningowe.

Pirulo rozegrał w środę planowo 45 minut, ale po zejściu z boiska, oglądał drugą połowę z okładem z lodu na lewym kolanie. Była to strategia prewencyjna, aby zawodnik jak najszybciej zregenerował się po wysiłku.

Przez cały obóz indywidualnie pracuje Samu Corral. Hiszpan dochodzi do siebie po zerwanych więzadłach w kolanie, ale jego proces wdrażania kolejnych obciążeń w treningu idzie zgodnie z planem. Powrotu napastnika ŁKS-u na ligowe boiska powinniśmy oczekiwać we wrześniu, choć po powrocie do Łodzi powinien wchodzić w treningi z zespołem.

Najdłużej będziemy musieli czekać na Kamila Dankowskiego. Prawy obrońca nie pojechał z drużyną na obóz i w Łodzi przechodzi rehabilitację. Do treningów ma wrócić na początku 2022 roku i być może już na początku rundy wiosennej zobaczymy go na boisku.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119