Sparing numer dwa. Gramy z Astrą Giurgiu

W niedzielę ełkaesiacy rozegrają drugi sparing podczas obozu w tureckim Side. Tym razem rywalem podopiecznych Kazimierza Moskala będzie wicelider ligi rumuńskiej Astra Giurgiu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu polskiego.

ŁKS w bardzo dobrym stylu rozpoczął zimowy cykl meczów kontrolnych. W środę łodzianie pewnie pokonali wicemistrza Azerbejdżanu Neftchi Baku 4:0. Gole dla naszego zespołu zdobyli Samu Corral (2), Przemysław Sajdak i Łukasz Sekulski z rzutu karnego.

Zawodnicy z Alei Unii mają już za sobą tydzień przygotowań na obozie w Side i niektórzy gracze w trakcie tych dni mieli mniejsze lub większe kłopoty ze zdrowiem. Od kilku dni z urazem pleców zmagał się Carlos Moros Gracia i podczas ostatnich jednostek treningowych pracował indywidualnie z fizjoterapeutami. Jego występ przeciwko Astrze stoi pod znakiem zapytania. Z lekkimi stłuczeniami borykali się Maciej Dąbrowski i Przemysław Sajdak, ale obaj są bez żadnych problemów trenują z pełnym obciążeniem.

W niedzielnym spotkaniu najpewniej ponownie zobaczymy dwie różne jedenastki wystawione przez Kazimierza Moskala.

Astra Giurgiu to obecny wicelider ligi rumuńskiej z jednym punktem straty do lidera CFR Cluj. Najbliższy rywal ŁKS-u jeden raz w swojej historii sięgał po Mistrzostwo Rumunii (2016 rok) i dwa razy świętował zdobycie krajowego pucharu (2015 i 2017). Ponadto w 2014 roku Astra zdobyła Puchar Ligi Rumuńskiej.

W ostatnich latach „Czarne diabły” pokazały się szerzej piłkarskiej Europie w rozgrywkach Ligi Europy. W 2015 i 2016 roku Rumuni dwukrotnie wyeliminowali londyński West Ham United. W rozgrywkach 2016/17 Astra zawędrowała aż do 1/16 finału LE, eliminując w grupie Viktorię Pilzno i Austrię Wiedeń. W fazie pucharowej zawodnicy z Giurgiu musieli uznać wyższość belgijskiego Genku.

Astra w swojej kadrze ma kilku reprezentantów. Constantin Budescu i Denis Alibec są kadrowiczami RumuniiDino Graur gra w drużynie narodowej MołdawiiRisto Radunović w Czarnogórze, a kontuzjowany obecnie Toni Silva występuje w kadrze Gwinei Bissau.

Warto również zwrócić uwagę na najlepszego strzelca zespołu z Rumunii Valentina Gheorghe. Skrzydłowy w tym sezonie zdobył osiem goli w lidze rumuńskiej i jest najlepszym strzelcem Astry. W Astrze występuje także Mihai Radut, który w latach 2017-2019 występował w poznańskim Lechu.

O wyniku i szczegółach meczu poinformujemy jutro na naszej stronie i naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119