Sobociński jedną nogą w MLS

Jan Sobociński najprawdopodobniej przeniesie się do Stanów Zjednoczonych! Według doniesień Tomasz Włodarczyka z portalu Meczyki.pl, obrońca ŁKS wzmocni wkrótce Charlotte FC. 

Wychowanek klubu z alei Unii najprawdopodobniej zostanie w Łodzi jeszcze przez pół roku lub nawet rok i może zespołowi w wywalczeniu awansu do PKO BP Ekstraklasy. Charlotte FC dołączy do MLS dopiero w 2022 roku. Na podobnych zasadach został kupiony Sergio Ruiz z Racingu Santander – od razu wypożyczony na 18 miesięcy do UD Las Palmas.

Charlotte od lat starało się o wejście do MLS. Dopiero Tom Glick, były dyrektor operacyjny Manchesteru City, a potem New York FC, sprawił, że aplikacja została przyjęta i zaakceptowana. Klub należy do miliardera, Davida Teppera, który jest także właścicielem klubu NFL – Carolina Panthers. Drużyna piłkarska będzie grała na tym samym stadionie co zespół futbolu amerykańskiego. Bank of America Stadium przejdzie renowację, aby spełniać wymagania MLS – czytamy na stronie Meczyki.pl

AKTUALIZACJA: Jak poinformował Tomasz Włodarczyk na Twitterze – Jan Sobociński ma się przenieść do Stanów Zjednoczonych dopiero w 2022 roku.

Na swoim koncie twitterowym Charlotte FC ogłosiło, że polski zawodnik dołączy do zespołu z Karoliny Północnej, a więc wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że będzie to Jan Sobociński. Miejmy nadzieję, że napisze podobną historię za wielką wodą jak Stanisław Terlecki. 

Foto: ŁKS Łódź