Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

SIDE#1 – Ełkaesiacy już po pierwszym treningu w Side. Wszołek trenował z zespołem!

Łodzianie po przylocie do Side odbyli inauguracyjny trening na tureckiej ziemi. Zajęcia były wyjątkowe dla Marcela Wszołka, który po raz pierwszy uczestniczył w treningu z całym zespołem.

Zawodników na zgrupowaniu przywitało świecące słońce i bardzo ładna pogoda (14 stopni Celsjusza). Na początku zajęć gracze trenowali lekko z piłkami, a następnie ćwiczyli motorykę na karimatach. Nie zabrakło także gry w dziadka, w której zemścić na kolegach chciał się Arkadiusz Malarz. Kapitanowi to się nie udało choć był bliski, założenia „siatki” Maciejowi Dąbrowskiemu. 

Kolejne dwadzieścia minut opłynęło na pracy z piłkami, gdzie wszyscy zawodnicy z pola pracowali w różnych wariantach gry na jeden kontakt. W tym samym czasie trójka naszych bramkarzy wykonywała ćwiczenia pod batutą trenera Jacka Janowskiego. 

Trening zakończył się gromkimi brawami od zespołu dla Marcela Wszołka. Nasz młodzieżowiec po raz pierwszy brał udział w pełnym treningu, od momentu doznania kontuzji. W taki właśnie sposób koledzy z zespołu, sztab szkoleniowy oraz dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła pogratulowali mu i dodali otuchy.

W treningu wzięło udział komplet 27 zawodników. Gotowy do gry jest Samu Corral, który borykał się ostatnio z problemami zdrowotnymi.

Foto: ŁKS Łódź