Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Setny mecz Maksymiliana Rozwandowicza w barwach ŁKS-u!

Sobotnie spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec było dość szczególne dla Maksymiliana Rozwandowicza. Pabianiczanin wychodząc na boisko zaliczył bowiem swój setny mecz dla pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego.

Maks Rozwandowicz do ŁKS-u dołączył na początku 2017 roku i już od pierwszego spotkania z Huraganem Wołomin (12.03.2017) zajął miejsce na środku obrony. Z biegiem czasu Ełkaesiak z Pabianic stał się podstawowym stoperem w drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Pyrdoła. Kiedy jeszcze w III lidze trenerem Rycerzy Wiosny został Wojciech Robaszek, sytuacja ta nie uległa zmianie, a „Rozwan” zaliczał kolejne spotkania w III, a chwilę później i w II lidze.

W kolejnym sezonie Rozwandowicz dorzucił do swojego konta 30 spotkań, w jeszcze kolejnej kampanii, już na boiskach PKO BP Ekstraklasy, pojawił się na boisku łącznie 18 razy. Od końcówki sezonu, aż do chwili obecnej, „Rozwan” jest pierwszym wyborem trenera Wojciecha Stawowego na pozycji defensywnego pomocnika.

Maks jest również jedynym piłkarzem ŁKS-u, który może pochwalić się zdobyciem gola na pięciu poziomach rozgrywkowych. Otworzenie wyniku 65. Derbów Łodzi było dokładnie 15 trafieniem pomocnika w biało-czerwono-białych barwach. Dodając do tego bramki zdobyte w drużynie rezerw, okazuje się, że „Rozwan” strzelał w barwach ŁKS-u gole od IV ligi aż po ekstraklasę!