Roland Thomas o nowym zawodniku ŁKS Kelechukwu Ebenezerze Ibe-Torti

Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti został nowym zawodnikiem ŁKS. Nigeryjczyk w akademii Escoli Varsovia współpracował z Wojciechem Stawowym i Rolandem Thomasem. Asystent pierwszego trenera łodzian zabrał głos na temat skrzydłowego, który będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy klubu z Alei Unii.

– To zawodnik, które dobrze realizuje założenia taktyczne. W Escoli pracował pod okiem trenera Wojciecha Stawowego, więc nie będzie miał problemów ze zrozumieniem stylu gry ŁKS-u. Jaki to piłkarz? Dobrze przygotowany motorycznie, przebojowy, który potrafi wygrywać pojedynki „jeden na jeden” i co za tym idzie stworzyć przewagę w ofensywie. Naprawdę dużo daje od siebie na boisku, więc także pod względem charakterologicznym to dobry nabytek. Zazwyczaj występował na boku pomocy, ale świetnie sobie radził także m.in. na pozycji numer „dziewięć” – opisał Thomas Nigeryjczyka z polskim obywatelstwem.

W poprzednim sezonie 18-letni „Kelly” rozegrał w Centralnej Lidze Juniorów w barwach Escoli Varsovia 16 spotkań. Zdobył w nich trzy bramki.

Foto: Łukasz Żuchowski