Sajdak trafi do ekstraklasy?

Przemysław Sajdak przebywa na testach w Radomiaku Radom – informuje Szymon Janczyk. Pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego ma być dla beniaminka ekstraklasy uniwersalnym młodzieżowcem.

Przemysław Sajdak otrzymał na początku lipca wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Wiele wskazywało na to, że poszukiwania nie poszły po myśli pomocnika, bo ten pojawił się na treningu drużyny rezerw, a nawet zagrał w sparingu z Zawiszą Bydgoszcz. Dziś Sajdak ma być najbliżej Radomiaka Radom, w którym przebywa na testach medycznych.

Radomski klub poszukuje także młodzieżowca i wiele wskazuje na to, że postawi na Przemysława Sajdaka z ŁKS-u. Pomocnik, który może grać na kilku pozycjach w drugiej linii, otrzymał zaproszenie na testy w ekipie z Ekstraklasy. Jeśli te zakończą się pozytywnie, Radomiak będzie musiał jeszcze dogadać się z łódzkim klubem w sprawie transferu definitywnego. ŁKS ma jednak nie robić problemów z odejściem piłkarza, który jest wystawiony na listę transferową.” informuje Szymon Janczyk za pośrednictwem portalu Weszlo.com.

W przypadku Sajdaka najważniejsze wydają się być zapisy w przepisach dotyczących obowiązkowej gry młodzieżowca. W sezonie 2021/22 w Fortuna 1 Lidze młodzieżowcami będą zawodnicy urodzeniu w roku 2001 i później. W PKO BP Ekstraklasie z kolei, z uwagi na późniejsze wprowadzenie przepisu, wiek młodzieżowca jest wydłużony, a sam Sajdak łapie się jeszcze w wyznaczonym limicie.