Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Radaszkiewicz zadebiutował w pierwszym zespole ŁKS

W pierwszej połowie meczu, z Cracovią na murawie pojawił się Maciej Radaszkiewicz. Dla super-strzelca drugiego zespołu biało-czerwono-białych, był to debiut w pierwszym zespole ŁKS.

Napastnik urodzony w Suwałkach, pojawił się na placu gry w 38. minucie, zmieniając kontuzjowanego Piotra Janczukowicza. Początki Maćka na murawie były bardzo nerwowe i zaliczył niepotrzebną stratę oraz sfaulował rywala, w groźnej odległości od bramki ŁKS. 

Z biegiem meczu, Radaszkiewicz prezentował się coraz lepiej. Nie bał brać się odpowiedzialności za akcje ofensywne, dobrze przytrzymywał piłkę i nie unikał gry kombinacyjnej. W pierwszej połowie dogrywki, miał niezłą sytuację do zdobycia bramki, którą sobie sam wykreował. Piłka po jego strzale z dystansu wyszła na rzut rożny, po odbiciu przez jednego z rywali.

24-latek jest kolejnym graczem z drugiego zespołu „Rycerzy Wiosny”, który dzięki ciężkiej pracy, dostał szansę od sztabu szkoleniowego Kibu Vicuñy. Wcześniej dobrze zaprezentowali się m.in. Mateusz Bąkowicz i Mieszko Lorenc. To pokazuje, że trenerzy obserwują rozwój graczy, z rezerw i gdy przyjdzie taka potrzeba, to będą z nich korzystać.

Z szerokiej kadry pierwszego zespołu na debiutancki mecz czekają też: Dariusz Gmosiński, Mikołaj Lipień, Marcel Wszołek oraz dwaj młodzi bramkarze – Michał Kot i Aleksander Bobek.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119