Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Przegląd prasy przed meczem z Koroną Kielce

Po niespełna dwumiesięcznej przerwie wraca PKO BP Ekstraklasa, a więc wraca także przegląd prasy. W pierwszej  kolejce w 2024 roku Łódzki Klub Sportowy podejmować będzie w Kielcach, Koronę. Spotkanie z kielczanami ma być nowym początkiem dla podopiecznych Piotra Stokowca i pierwszym przystankiem na drodze w kierunku utrzymania w ekstraklasie. W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek rzućmy okiem, czym w kontekście starcia Korona-ŁKS żyła w ostatnich dniach prasa.

ŁKS TV

Przed meczem Korona-ŁKS

WP Sportowe Fakty

Korona zaczyna walkę o utrzymanie. Kuzera: Niczego się nie obawiam

Teoretycznie Korona Kielce będzie w poniedziałek faworytem, choć nie mówimy o zespole z czuba tabeli. Żółto-czerwoni również są w strefie spadkowej. „Przede wszystkim nie patrzyłbym na ten mecz w kategoriach, że gramy z ostatnią drużyną. Tabela tabelą, ale układ przed rundą rewanżową jest na zero. Nie ma sensu oceniać przeciwnika przez pryzmat pozycji. Zaczynamy nowe rozdanie” – podkreśla trener Korony.

Cały artykuł TUTAJ

Przegląd Sportowy Onet

„Większość nas skreśliła”. Zimowe transfery ŁKS oceniamy z dyrektorem sportowym

Sytuacja beniaminka z Łodzi po pierwszej rundzie jest beznadziejna, ale ŁKS nie zamierza jeszcze wywieszać białej flagi. W tym celu sprowadził zimą pięciu zawodników, którzy mają podnieść jakość zespołu. Nowe nabytki oceniamy z dyrektorem sportowym Januszem Dziedzicem.

Cały artykuł TUTAJ

weszło.com

1. liga spogląda z ukosa…

Czy ŁKS Łódź ma jeszcze jakąkolwiek nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej? To będzie trudne zadanie. Optymizmem napawają ostatnie tygodnie. Do klubu przyszło kilku ciekawych zawodników, natomiast sama gra drużyny w zimowych sparingach wyglądała bardzo obiecująco. W tabeli do bezpiecznego miejsca brakuje Łodzianom 9 punktów, zatem przed Piotrem Stokowcem pracowity okres.

Cały artykuł TUTAJ

Dziennik Łódzki

Strącić Koronę – to cel ŁKS Łódź na przywitanie wiosny w elicie

Optymizmem przed inauguracją wiosny tryska Dani Ramirez. – Trzy gole, jedna asysta w sparingach, to całkiem nieźle – mówi. – Mam nadzieję, że będę tak grał również w ekstraklasie, a może i nawet lepiej. Jestem gotowy do walki o miejsce w podstawowym składzie. Pracowałem na zgrupowaniu w Turcji bardzo ciężko i mam nadzieję, że będę pomagał drużynie w meczach o punkty.

Cały artykuł TUTAJ

CKsport.pl

Obiecujące wyniki ŁKS-u. „Rycerze Wiosny” niepokonani w sparingach

Łodzianie po osiemnastu rozegranych meczach zajmują ostatnie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Podczas przerwy w ligowych zmaganiach dokonali kilku transferów przychodzących. Zespół z włókienniczego miasta wzmocnili: pomocnicy Husein Balić (z austriackiego Linzer ASK), Thiago Ceijas (bułgarska Beroje Stara Zagora), Yadegar Rostami (wypożyczony z Pogoni Szczecin) oraz obrońcy Riza Durmisi (ostatnio bez klubu) i Rahil Məmmədov (azerski Karabach Agdam).

Cały artykuł TUTAJ

Radio Kielce

Ten mecz musimy wygrać. Do Kielc przyjeżdża ŁKS Łódź

W składzie na mecz z ŁKS zabraknie bramkarza Xaviera Dziekońskiego oraz Jakub Łukowskiego i Kyryło Petrowa. Wszyscy leczą kontuzje. Między słupkami zobaczymy zapewne doświadczonego Konrada Forenca, a jego zmiennikiem będzie młodzieżowiec Rafał Mamla. Korona zimą pozyskała trzech nowych zawodników: lewy obrońca Marcel Pięczek (ostatnio Puszcza Niepołomice) oraz ofensywie usposobieni Mariusz  Fornalczyk (Pogoń Szczecin) i urodzony w Meksyku Amerykanin Danny Trejo (Phoenix Rising FC).

Cały artykuł TUTAJ