Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Obrońca Śląska Wrocław łączony z ŁKS-em?

Według dzisiejszych doniesień wrocławskiego oddziału „Super Expressu” działacze Łódzkiego Klubu Sportowego są zainteresowani pozyskaniem lewego obrońcy Śląska Wrocław Mateusza Maćkowiaka. 

Dziennik informuje również, że chęć na zakontraktowanie byłego zawodnika młodzieżowych zespołów RB Lipsk mają Odra Opole i Widzew. W grę ma wchodzić wypożyczenie do końca sezonu, bo Śląsk nadal bardzo liczy na tego gracza. Wydaje się więc, że transfer do Łodzi jest mało prawdopodobny, gdyż w klubie nie praktykuje się wypożyczeń bez opcji wykupu. ŁKS nie zamierza ogrywać piłkarzy innym klubom. W ostatnich latach wyjątkiem jest wypożyczenie Tomasza Nawotki z Legii Warszawa, ale w tym przypadku łodzianie mają opcję wykupu piłkarza na korzystnych dla siebie warunkach.

Fakt, że ŁKS interesuje się lewym obrońcą może świadczyć o tym, że w Łodzi chcą w przyszłości postawić na młodzieżowca właśnie na lewej stronie defensywy. Do klubu z alei Unii niedawno dołączył utalentowany Lamine Coulibaly z Hutnika Kraków i nadal wysoko oceniane przez klub są umiejętności Jowina Radzińskiego. Obaj gracze to jednak „melodia przyszłości”, a obecnie o miejsce w wyjściowym składzie u Wojciecha Stawowego będą walczyć Adrian Klimczak i Adam Marciniak. 

Maćkowiak trafił do Śląska rok temu z RB Lipsk. W tym czasie nie było mu dane zadebiutować w pierwszym zespole wrocławskiego klubu, głównie z powodu problemów zdrowotnych. W obecnych rozgrywkach 19-latek wystąpił w pięciu meczach rezerw Śląska w II lidze. Wychowanek akademii Pogoni Szczecin ma na swoim koncie cztery występy w reprezentacji Polski do lat 18. 

Foto: Cyfrasport