Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Odwracamy to! Zapowiedź meczu z Koroną Kielce

Przed nami pierwszy mecz piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego w 2024 roku. Wraca PKO BP Ekstraklasa, wraca odmieniony ŁKS – choć na to miano drużyna musi jeszcze zapracować. Wierzymy w to, że wiosną ełkaesiacy #OdwrócąTO i wywalczą utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwsza przystanek tej kampanii – Kielce.

Wypowiedzi przed meczem

Kamil Kuzera (trener Korony): – Jesteśmy gotowi. Czuć emocje i „smaczek” najbliższego meczu. Widzę po zespole, że jest w nim duża determinacja. Wiemy, co mamy zrobić w tej rundzie. Wiemy, także że łatwo nie będzie, ponieważ nasza liga się rozwija i jest dużo ciekawych transferów. Wszystko, co mogliśmy zrobić w trakcie przygotowań wykonaliśmy. Nie możemy się już doczekać startu.

Piotr Stokowiec (trener ŁKS): Chcemy pokazać naszą dobrą organizację i na pewno nie przestraszymy się tych opowieści, które mówią, że w Kielcach się walczy. Chcemy pokazać, że jesteśmy na to gotowi i również potrafimy walczyć. Myślę, że szykuje się interesujące spotkanie. Musimy iść bardziej w czyny niż w słowa, bo słowa są ulotne. Przekonajmy się w poniedziałek. Jesteśmy gotowi i wierzę w to, że to będzie inny ŁKS. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela PKO BP Ekstraklasy po 19 kolejkach

Sytuacja kadrowa

Na całe szczęście, w dużej mierze, urazy omijały piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Do zdrowia cały czas wraca po zabiegu Artemijus Tutyskinas, kontuzjowany jeszcze w grudniu.

W drużynie Korony zabraknie na pewno Jakuba Łukowskiego, wracającego do zdrowia po sierpniowym zabiegu kolana. Podobnie rzecz ma się z Kyryło Petrowem, który pod koniec października musiał przejść operację. Z problemami zdrowotnymi zmaga się także Mateusz Czyżycki

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Koroną Kielce, będzie transmitowane na antenach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ 4K Ultra HD. Mecz dostępny też na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 18:40, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz skomentują Michał Mitrut i Wojciech Jagoda.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Asystenci: Paweł Sokolnicki, Piotr Podbielski

Sędzia techniczny: Mateusz Jenda

Sędziowie VAR: Szymon Marciniak, Tomasz Marciniak

Przewidywane składy

Więcej o meczu Korona – ŁKS:

Obsada sędziowska meczu Korona – ŁKS 

Zapowiedź 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Konferencja prasowa Piotra Stokowca

Bartosz Szeliga przed meczem z Koroną

Raport kartkowy przed meczem z Koroną

Przegląd prasy przed meczem Korona – ŁKS

O Koronie słów kilka 

Foto: ŁKS Łódź/Cyfrasport