Piłka Nożna

Losowanie I rundy Pucharu Polski odbędzie się 20 sierpnia

Poznaliśmy wszystkie drużyny, które zostaną rozlosowane w I rundzie Totolotek Pucharu Polski 2019/2020. Losowanie odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatnich dniach byliśmy świadkami pojedynków rundy wstępnej, w której zmierzyły się najsłabsze drużyny z drugiej ligi w poprzednim sezonie. We wtorek do grona 60 drużyn dołączyła Olimpia Elbląg, która pokonała ROW Rybnik 2:1, strzelając decydującą bramkę na pięć minut przed końcem spotkania.

Pozostałe trzy mecze miały odbyć się w środę, ale odbyły się tylko dwa z nich. Rozwój Katowice zrezygnował z walki o Puchar Polski i oddał walkower, dzięki czemu w I rundzie znaleźli się Błękitni Stargard. Swoje mecze wygrały Ruch Chorzów i Gryf Wejherowo, pokonując odpowiednio Skrę Częstochowa i Siarke Tarnobrzeg. Tym samym drużyny ze  Śląska i z Pomorza jako ostatnie zapewniły sobie miejsce w koszyku podczas losowania.

Pełna lista 64 drużyn w pierwszej rundzie PP:

Ekstraklasa: Piast Gliwice, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin Lech Poznań, Wisła Kraków, Korona Kielce, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Arka Gdynia, Wisła Płock, Raków Częstochowa, ŁKS Łódź.

Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec, Stal Mielec, Sandecja Nowy Sącz, GKS Tychy, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Chojniczanka Chojnice, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS 1962 Jastrzębie, Odra Opole, Chrobry Głogów, Stomil Olsztyn, Warta Poznań, Wigry Suwałki, Olimpia Grudziądz, Radomiak Radom, GKS Bełchatów.

2 liga: Bytovia Bytów, GKS Katowice, Garbarnia Kraków, Elana Toruń, Widzew Łódź, Pogoń Siedlce, Stal Stalowa Wola, Znicz Pruszków, Górnik Łęczna, Resovia Rzeszów, Błękitni Stargard, Olimpia Elbląg, Gryf Wejherowo, Ruch Chorzów.

Zwycięzcy Okręgowego PP: Chemik Police, Concordia Elbląg, Olimpia Zambrów, Legia II Warszawa, Chemik Bydgoszcz, Polonia Środa Wielkopolska, Stilon Gorzów, Zagłębie II Lubin, Stal Brzeg, Rekord Bielsko-Biała, Hutnik Kraków, Stal Rzeszów, Chełmianka Chełm, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Unia Skierniewice, Gryf Słupsk.

Terminarz Pucharu Polski w sezonie 2019/20:

I runda – 24-26 września

1/16 finału – 29-31 października

1/8 finału – 3-5 grudnia

Ćwierćfinały – 10-12 i 17-19 marca

Półfinały – 7-9 kwietnia i 14-16 kwietnia

Finał – 2 maja (Stadion PGE Narodowy)

Gospodarzami meczów I rundy Pucharu Polski będą drużyny, które znajdują się w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku klubów występujących w tej samej lidze, gospodarzem będzie drużyna, która podczas losowania została wylosowana jako pierwsza.

W rozgrywkach Pucharu Polski każdy może trafić na każdego. Kto wie, być może w I rundzie obejrzymy derby Łodzi? Z kim zagra Łódzki Klub Sportowy przekonamy się już 20 sierpnia.