Powrócić do czubka tabeli. Zapowiedź meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała

W niedzielne południe ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Piłkarze Kazimierza Moskala będą chcieli powalczyć o trzy punkty i spokojniejsze spędzenie przerwy reprezentacyjnej – jeśli wygrają mecz z „Góralami”, najprawdopodobniej wrócą do strefy premiowanej awansem do Ekstraklasy.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Mają znane nazwiska i doświadczonych zawodników, którzy robią tę różnicę. Myślę tutaj chociażby o Bilińskim, na którego będziemy musieli zwrócić uwagę, bo jest to zawodnik, który nie potrzebuje dużo miejsca ani czasu do tego, żeby z każdej pozycji oddać groźny strzał. Jeśli chodzi o nas, to my chcemy być kolektywem, chcemy, aby to był zespół dobrze funkcjonujący. Nie chcemy mieć  jednego lidera, od którego wszystko będzie zależało. Wiadomo, że sezon jest długi i w każdym meczu wygląda to nie aż tak różowo, ale do tego dążymy.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela ligowa

Sytuacja kadrowa

Do gry w ŁKS-ie po meczu zawieszenia powraca Maciej Dąbrowski. Dalej nie ma co liczyć na powrót Bartosza Szeligi, zaś Javi Moreno został przesunięty do zespołu rezerw. W drugiej drużynie zagrał w piątek Grzegorz Glapka, więc na kolejny występ w I Lidze może mieć szansę dopiero po przerwie reprezentacyjnej.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie transmitowana na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Asystenci: Krzysztof Stępień, Maciej Kosarzecki.

Sędzia techniczny: Szymon Łężny.

Sędziowie VAR: Wojciech Myć, Patryk Gryckiewicz.

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak – Mieszko Lorenc, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka – Pirulo, Nelson Balongo, Bartosz Biel

Podbeskidzie: Matvei Igonen – Mateusz Wypych, Julio Rodriguez, Ivaylo Markov – Jeppe Simonsen, Marcel Misztal, Tomasz Jodłowiec, Titas Milasius – Michał Janota, Maksymilian Sitek – Kamil Biliński

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport