Piłka Nożna

Porażka w pierwszym meczu kontrolnym. ŁKS – Stal 1:2

Łódzki Klub Sportowy przegrał pierwszy mecz kontrolny, podczas letniego okresu przygotowawczego. Łodzianie ulegli Stali Mielec 1:2. Jedyne trafienie dla biało-czerwono-białych zanotował Piotr Janczukowicz.

W wyjściowym składzie ŁKS, zobaczyliśmy dwóch nowych graczy – Engjëlla Hotiego oraz Piotra Głowackiego. Jakub Letniowski znalazł się poza kadrą meczową, podobnie jak Dawid Arndt. Po długiej przerwie na murawie zameldował się Mieszko Lorenc, a Nelson Balongo dostał szansę na prawym skrzydle.

W pierwszych 45 minutach padły trzy bramki. W 30. minucie gry po dośrodkowaniu Krystiana Getingera, bramkę głową dla Stali zdobył ich nowy nabytek, Marco Ehmann. Pięć minut później Getinger do asysty dołożył bramkę. Ełkaesiacy strzelili kontaktowego gola pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Piotr Janczukowicz wykorzystał rzut karny, który sam wywalczył.

Od początku drugiej połowy na murawę wybiegło 10 nowych zawodników. W składzie pozostał tylko Vladyslav Okhronchuk, który po zmianie stron, zagrał na środku obrony, u boku Adama Marciniaka. Pierwszą połowę Ukrainiec rozegrał na swojej nominalnej pozycji, czyli w środku pomocy.

W drugiej odsłonie gry, ŁKS dążył do wyrównania. Swoje okazje mieli m.in. Bartosz Biel, Stipe Jurić i Pirulo. Niestety nie udało się doprowadzić do wyrównania i pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu, zakończył się porażką podopiecznych Kazimierza Moskala 1:2.

ŁKS Łódź – Stal Mielec  (1:2)

Bramki: Ehmann 30′, Getinger 35′ – Janczukowicz 43′-k

ŁKS: Michał Kołba (Tomasz Kucharski 46′) – Piotr Głowacki (Artemijus Tutyškinas 46′), Mieszko Lorenc (Adam Marciniak 46′), Nacho Monsalve (Vladyslav Okhronchuk 46′), Kamil Dankowski (Grzegorz Glapka 46′) – Vladyslav Okhronchuk (Bartosz Biel 46′), Engjëll Hoti (Ricardo Goncalves 46′), Jan Łabędzki (Maciej Śliwa 46′) – Bartosz Szeliga (Kelechukwu Ibe-Torti 46′), Piotr Janczukowicz (Stipe Jurić 46′), Nelson Balongo (Pirulo 46′).

Stal: Mateusz Kochalski (Mateusz Dudek 46′) – Kamil Pajnowski (Krzysztof Wołkowicz 46′), Krystian Getinger (Leandro 46′), Mateusz Matras, Marco Ehmann, Jakub Rozwadowski (zawodnik testowany 46′), Michał Trąbka (zawodnik testowany 46′), Piotr Wlazło, Koki Hinokio (Adrian Soboń), Maciej Domański, Krystian Kardyś (zawodnik testowany 46′ (Konrad Guca)).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119