Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Pojedynek: Michał Kołba vs Radosław Majecki

Po kilku latach przerwy Łódzki Klub Sportowy ponownie skonfrontuje się na boisku z Legią Warszawa. Niedzielny mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. W naszej stałej rubryce „Pojedynek” przyjrzeliśmy się tym razem bramkarzom obu zespołów: Michałowi Kołbie i Radosławowi Majeckiemu. 

Obaj bramkarze są ważnymi punktami swoich drużyn i odgrywają w nich znaczące role. Michał Kołba jest kapitanem ŁKS-u, który wiele przeszedł w biało-czerwono-białych barwach, a Majecki to młodzieżowy reprezentant Polski, który zbiera niezbędne doświadczenie i niedługo może trafić do dorosłej kadry oraz wyjechać do dobrej europejskiej ligi.

W obecnych rozgrywkach bronią ze zmiennym szczęściem. Bramkarz łodzian przepuścił już osiem goli (z czego 50% w ostatnim spotkaniu z Wisłą), ale większość ze strzałów była dla Michała nie do wyjęcia. Z kolei Majeckiego piłkarzom rywali udało się pokonać tylko trzy razy i dwukrotnie zrobili to gracze Pogoni Szczecin w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Statystycznie lepiej w tym porównaniu wypada 19-letni Majecki. Piłkarz urodzony w Starachowicach może się pochwalić ponad 86% skutecznością obronionych strzałów. Dla porównania Kołba obronił dotychczas 74,2% strzałów. Jednak to bramkarz ŁKS-u był bardziej zapracowany, bo już wybronił w tym sezonie 22 uderzenia rywali, Majecki o osiem mniej, ale rozegrał jedno spotkanie mniej. Kapitan ełkaesiaków ratował także częściej swoją drużynę interwencjami na przedpolu.

W tym spotkaniu spodziewamy się, że obaj bramkarze będą mieli sporo pracy i od ich postawy w dużym stopniu będzie zależało jakim wynikiem zakończy się mecz ŁKS-u z Legią. Legia to bardzo dobry zespół, który w każdym meczu stwarza sobie sporo okazji do zdobycia gola, natomiast piłkarze Moskala grają ofensywny i atrakcyjny dla oka futbol. Sytuacji bramkowych z pewnością nie zabraknie. Miejmy nadzieję, że to „Kołbi” wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Porównanie statystyczne Michała Kołby i Radosława Majeckiego po 5 kolejkach PKO BP Ekstraklasy:

Michał Kołba vs Radosław Majecki

Mecze: 5 – 4

Rozegrane minuty: 450 – 360

Czyste konta: 1 – 2

Wpuszczone gole: 8 – 3

Strzały obronione: 22 – 14

% obronionych strzałów: 74,2% – 86,5%

Interwencje: 12 – 3

Interwencje na przedpolu: 3 – 2


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119