Podsumowanie rundy jesiennej 2021: Asysty

W drugiej odsłonie podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu ełkaesiaków zajmiemy się piłkarzami z największą ilością asyst w Fortuna 1. lidze. W naszej klasyfikacji asyst wliczamy ostatnie podania oraz wywalczone rzuty karne. 

W rundzie jesiennej zarówno najlepszym strzelcem jak i asystentem był Pirulo. Skrzydłowy ŁKS zanotował w pierwszej części sezonu pięć asyst, co ciekawe trzy z nich już w trzech pierwszych kolejkach rozgrywek – z GKS-em Tychy (gol Domingueza), ze Skrą Częstochowa (gol Wolskiego), oraz z Puszczą Niepołomice (gol Rozwandowicza). Kolejne dwa ostatnie podania 29-latek dołożył w spotkaniu 6. kolejki ze Stomilem w Olsztynie (gole Sobocińskiego i Janczukowicza). W kolejnych jedenastu rozegranych spotkaniach, Hiszpanowi nie udało się zaliczyć ani jednej asysty.

Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmują Michał Trąbka oraz Adrian Klimczak, którzy zgromadzili na swoim koncie po trzy asysty. Z kolei na najniższym stopniu podium znalazło się ex qvo dwóch graczy – młody Mateusz Bąkowicz oraz będący już poza klubem – Mikkel Rygaard (po dwie asysty).

Wszystkie asysty ełkasiaków w rundzie jesiennej (w tym wywalczone karne):

Pirulo – 5

Michał Trąbka, Adrian Klimczak – 3

Mikkel Rygaard, Mateusz Bąkowicz – 2

Javi Moreno, Adam Marciniak, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Antonio Dominguez – 1

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport