Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Podsumowanie 26. kolejki Fortuna 1. Ligi

26. seria gier w Fortuna 1. Lidze po raz kolejny przyniosła szansę na przetasowania w gronie drużyn walczących o Ekstraklasę. Lider wraz z wiceliderem dalej poszukują swojej formy, zaś w dole tabeli również odbyły się ważne spotkania. Narzekać można za to na ilość bramek, które padały w trakcie spotkań. 

Kolejkę rozpoczęło piątkowe spotkanie GKSu Bełchatów Sandecją Nowy Sącz, którego wynik nikogo, kto śledzi pierwszoligowe rozgrywki, nie zaskakuje – pewne zwycięstwo gości. Następnie bezbramkowym remisem skończyło się spotkanie WidzewaGórnikiem Łęczna, w trakcie którego oddano jedynie 2 celne strzały na bramkę.

W sobotnie południe pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie w Kielcach, gdzie ŁKS pokonał Koronę, pomimo słabej pierwszej połowy. Od godziny 16 mogliśmy oglądać trzy spotkania. W meczu między rywalami w walce o utrzymanie Resovia w końcówce spotkania uległa Zagłębiu Sosnowiec 1:2. Ostatnie w tabeli GKS Jastrzębie podzieliło się punktami z liderem, Termaliką. W Głogowie zaś, Chrobry pokonał jedną bramką GKS Tychy – warto podkreślić, że gospodarze kończyli spotkanie w 10-ciu, zaś goście w 9-ciu. Piłkarską sobotę na pierwszoligowych boiskach zamknęło domowe zwycięstwo Radomiaka z Odrą Opole, w którym gospodarze strzelili jedną bramkę gościom.

Ostatnie spotkanie 26. kolejki odbyło się w niedzielę w Gdyni, w którym Arka pokonała u siebie Stomil Olsztyn 2-0. Goście mieli w trakcie meczu szansę na wyrównanie, jednak byłemu ełkaesiakowi, Wojciechowi Łuczakowi, nie udało się zamienić rzutu karnego na bramkę.

Wyniki spotkań 26. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 23 kwietnia
GKS Bełchatów – Sandecja Nowy Sącz 0:2
Widzew – Górnik Łęczna 0:0

Sobota, 24 kwietnia
Korona Kielce – ŁKS Łódź 1:2
Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 1:2
GKS Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0
Chrobry Głogów – GKS Tychy 1:0
Radomiak Radom – Odra Opole 1:0

Niedziela, 25 kwietnia
Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 2:0

Fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport